جدیدترین اثر محمود گلابدره‌ای با عنوان «چلچله‌ها» منتشر شد

به همت دفتر نشر معارف؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 28 بهمن, 1396 - 10:15
دفتر نشر معارف داستان «چلچله‌ها» از مجموعه آثار محمود گلابدره‌ای را منتشر کرد.

به گزارش حلقه وصل، کتاب «چلچله‌ها» اثر محمود گلابدره‌ای از سوی دفتر نشر معارف راهی بازار کتاب شد.

داستان «چلچله‌ها" اثر محمود گلابدره‌ای است. در این کتاب عزیز آقا، جوانی است اهل شمیران که با شروع جنگ تحمیلی عراق به جبهه می‌رود، اما پس از چندی سر از عراق در می‌آورد و مقیم کربلا شده خادم حرم امام حسین(ع) می‌شود. او که در ایران به تازگی با پونه ازدواج کرده بود در کربلا نیز با خانواده‌ای آشنا می‌شود که نام دختر آن خانواده پونه است. سرانجام این آشنایی به ازدواج این دو می‌انجامد. سال‌ها بعد عزیز آقا به همراه پونه به ایران باز می‌گردد و درمی‌یابد همسر اولش صاحب فرزندی از اوست.

«پونه که رفت، آعزیزآقا پای پیاده، به سلسله جبال دامنه‌ البرز نگاه می‌کرد و به طرف کوه می‌رفت. کوله‌اش از طلا خالی بود. تو کوله‏‌آش یه کیسه خواب بود و یه مُشت یادداشت و یه مداد و یه پاک‏کُن و یه مدادتراش، یه مُشت خاک کربلا و یه مُهر و تسبیح و یه ناخن‌گیر و یه خودتراش و یه دستمال نون هم تو جیب سمت راست کوله‏‌اش بود. جیب سمت چپش هم پُر از گردو و بادوم و تخمه و خرما خرک بود. سرش همه‏‌اش بالا بود. یا به آسمون و یا به کوه و یا به سینه‌‏کش تپه‌‏ماهورای صحراهای فرحزاد و اوین و درکه نگاه می‌کرد و یا به کاکُل سفید قلّه‌ی دماوند، که سمت راستش بود.»

کتاب «چلچله‌ها» اثر مرحوم محمود گلابدره‌ای در 192 صفحه و شمارگان 2 هزار 500 نسخه از سوی دفتر نشر معارف با قیمت 12هزار تومان روانه بازار کتاب شد است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.