حضور دبیر جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی در کارگاه تولید پوستر «قیام 29 بهمن مردم تبریز»

طی سه روز برگزار شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 28 بهمن, 1396 - 09:30
کارگاه ایده پردازی و تولید پوستر به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن مردم تبریز در دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز برگزار و حجت الاسلام شعبانی دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان از این کارگاه بازدید کردند.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، کارگاه ایده پردازی، طراحی و تولید پوستر از سوی بسیج دانشجویی شهید آوینی دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز برگزار شد.

این کارگاه طی سه روز از 24 الی 26 بهمن ماه با موضوع قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 برگزار گردید.

همزمان با سومین روز از برگزاری کارگاه حجت الاسلام شعبانی دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان از این کارگاه بازدید کردند.

همچنین نمایشگاه از آثار تولیدی روز گذشته جمعه 27 بهمن ماه در محل مصلی امام خمینی(ره) برپا و مورد استقبال نمازگزاران واقع شد.

یادآور می شود، تظاهرات ۲۹ بهمن تبریز که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی با عنوان قیام مردم تبریز مشخص شده است، به حوادث ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ در تبریز اشاره دارد که در طی آن انقلابیون تبریز به مناسبت چهلمین روز کشته شدگان ماجرای ۱۹ دی قم، دست به تظاهرات زده و بیشتر نقاط شهر را تسخیر کردند تا این که تا ساعت ۵ بعد از ظهر نیروهای دولتی کنترل شهر را به دست گرفتند.

در این تظاهرات اعتراضی، ۵۸۱ نفر دستگیر، ۹ نفر کشته، ۱۱۸ نفر زخمی، ۳ دستگاه تانک، ۲ سینما، یک هتل، کاخ جوانان، حزب رستاخیز و تعدادی اتومبیل شخصی و دولتی به آتش کشیده شدند. چند روز بعد تعداد کشته شدگان تبریز به ۱۳ نفر رسید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.