همایش «مذاهب اسلامی» در زاهدان آغاز به کار کرد

با حضور جمعی از برجسته‌ترین علمای شیعه و سنی کشور؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 26 بهمن, 1396 - 11:15
بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» از ۲۵ بهمن‌ماه به‌مدت سه روز با حضور جمعی از برجسته‌ترین علمای شیعه و سنی کشور در زاهدان آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، آیین افتتاحیه بیست و نهمین همایش علمی – تحقیقی «مذاهب اسلامی» عصر روز گذشته ۲۵ بهمن‌ماه در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

آیت‌الله سید موسی موسوی، قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این مراسم بیان کرد: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان با خیال آسوده به جنایات خود مشغول بودند، اما بیداری اسلامی که بعد از انقلاب به‌وجود آمد، خواب را از چشم دشمنان گرفت.

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: بیداری اسلامی وحشتی بزرگ در دل دشمنان انداخت، به همین دلیل دست به انواع توطئه‌ها می‌زنند تا از پیشرفت انقلاب و گسترش بیداری اسلامی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اهمیت مفهوم جهاد در اسلام، بیان کرد: دین اسلام از مسلمانان می‌خواهد که سعادت کل بشریت را سعادت خود بدانند، بنابراین علاوه بر جهاد نفس، هر جایی که ببینند عده‌ای حق را پایمال و باطل را گسترش می‌دهند، مقابل آن می‌ایستند.

یادآور می شود، بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» از  ۲۵ بهمن‌ماه به‌مدت سه روز با حضور جمعی از برجسته‌ترین علمای شیعه و سنی کشور در زاهدان برگزار می‌شود.

این همایش در قالب سه کمیسیون کلامی، اجتماعی و بانوان برگزار می‌شود و در آن، علمای شیعه و سنی استان‌های مختلف کشور از جمله خراسان رضوی و جنوبی، آذربایجان شرقی و غربی، کرمان، کردستان، قم، تهران، اصفهان، کرمانشاه، لرستان و سیستان و بلوچستان به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.