«حاتمی کیا» حرف دل مردم را زد

یادداشت/ امین توکلی زاده
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 26 بهمن, 1396 - 03:30
ابراهیم حاتمی کیا حرف دل مردم را زد که با دیکتاتوری رسانه‌ای و هیاهویی فضای مجازی عده ای سعی می کنند حرف آن‌ها شنیده نشود.

به گزارش حلقه وصل، سینما در اتمسفر  مردم ایران سیر نمی‌کند دغدغه های این سینما با دردها و مشکلات واقعی مردمش متفاوت است در این سینما خبری از کارگران معدن یورت نیست، از فقر، فساد و تبعیض به عنوان زخم های دشمن شادکن سخن نمی گوید اولویت این سینما به وقت مردم تنظیم نشده است. چند سال است  اطراف کشورمان را آتش فرا گرفته داعش با حمایت رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل و پول های کثیف عربستان و برنامه ریزی آمریکا جان هزاران انسان را با وحشیانه ترین شیوه ها گرفته و امپراتوری رسانه ای دنیا در برابر این همه حقوق پایمال شده بشر سکوت می کند وسینمای های ماهم به وقت شام، یمن، عراق، بحرین، افغانستان، لبنان و حتی ایران نیستند؛ پیشرفت ها را نمی خواهند ببینند و مردم کشورشان را شاد نمی خواهند، امنیت مردم  برایش مهم نیست هرچند که خانواده شهید مدافع حرم میهمان این جشنواره باشد ولی ماهیت آثارش پشتیبان مدافعان حرم نیست.

گورخواب ها داستان تلخ بی عدالتی را نمی بیند و باید گفت لکه ننگ عقیم سازی گورخواب ها بر دامن روشنفکرنمای لیبرال سرمایه داری هنوز نمایان است تفکری که که از سگ کشی تنفر دارد ولی کاری به آدم کش ها ندارد نمایش حقوق بشری که تهوع آور شده، درد اعتیاد و آسیب های اجتماعی را نمی بیند ولی برای عوارض خروج از کشور ماتم می گیرد. البته هستند هنرمندانی که بر خلاف جریان این رودخانه در حال تلاشند. ابراهیم حاتمی کیا شب گذشته حرف دل مردم را زد که با دیکتاتوری رسانه ای و هیاهویی فضای مجازی عده ای  سعی می کنند حرف آنها شنیده نشود برای سینمایی دل مشغول به نظام سرمایه داری فکری باید کرد سینمای که دنیا را به وقت غرب می خواهد و از هیچ تلاشی برای سیاه نشان دادن وطن خود دریغ نمی کند باید برای این مغزهای کوچک زنگ زده فکری کرد و هنر و سینما را از دست آن نجات داد تا (لاتاری) حرف غیرت بزند (شعله ور) دردهای واقعی را بگوید و (تنگه چزابه) مظلومیت مردم ایران را در برابر شعارهای دروغین صلح طلبی علم نماید تا سینما در (جاده قدیم) حرکت می کند حرف های مردم را نخواهیم شنید و (امپراطور جهنم) همچنان حکومت خواهد کرد و به همین دلیل است که در شام پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره  دولتی برای آثاری علیه انقلاب خودش کف و سوت می زند و رسانه ملی هم چاره جز پخش آن ندارد. ولی خوش تر این بود که بعد از واقعیت حضور تماشایی مردم ایران  در راهپیمایی امروز پیام نهایی این چنین امید را در جان جامعه دمید. آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست؛ ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم.

ولا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الأعلون ان کنتم مؤمنین

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.