فیلم «سرو زیر آب» گمنامی, دهش و ایثار را به تصویر می کشد

در نشست هم‌اندیشی سینما انقلاب مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 بهمن, 1396 - 12:15
تهیه کننده فیلم سرو زیر آب گفت که این فیلم گمنامی, دهش و ایثار را به تصویر می کشد.سعی کردیم ایده ای را پیدا کنیم که رزمندگان جنگ آنها را کمتر دیده اند و به آن توجه کرده‌اند.

به گزارش حلقه وصل، سید حامد حسینی تهیه کننده فیلم سینمایی سرو زیر آب در نشست نقد و بررسی این فیلم که در هم‌اندیشی سینما انقلاب برگزار شد در سخنانی فیلم سبز ایران را فیلمی سخت ولی لذت بخش عنوان کرد و گفت این فیلم به دلیل سوژه باشکوه و طبیعت سوژه باعث می شود که شکوه خاصی را به تصویر بکشد

وی افزود: این فیلم قرائت شهید گمنام است که در قامت یک قهرمان صحبت می‌شود و مهم‌ترین ویژگی آن گمنامی است سر به زیر آب در 4 استان و 8 شهر زندگی کرد و سعی کرد اقوام و اقلیم و تفکر شهید گمنام را ببینند و به تصویر بکشید

تهیه کننده سرو زیر آب گفت: این فیلم از لحاظ تولید بسیار سخت بود و نه هزار متر دکور در این فیلم بازسازی شد حتی قطاری که در فیلم مشاهده می‌شود برای اولین بار در تاریخ راه آهن بازسازی شد و رئیس کشی و به روی صحنه آمد.

حسینی با بیان اینکه همه ارگانها و اشخاص در این فیلم‌های کار آمدند گفت: سعی کردیم ایده ای را پیدا کنیم که رزمندگان جنگ آنها را کمتر دیده اند و به آن توجه کرده‌اند.

در ادامه محمد تقی فهیم از منتقدین سینما گفت که خوشحالم از اینکه بعد از چند سال آقای باشه آهنگر فیلم ساختتند.این فیلم فیلم ایده‌آل من نباشد ولی فیلمی که نمی شود به راحتی از کنار آن گذشت.

فهیم این فیلم را فیلم باشکوه خواند و گفت: در این دوران که دغدغه فیلمسازان به سمت ناصواب پیش رفته است و سینما اساساً دربرگیری موضوعات مهم و ناچیز و طرحهای نازل رفته است , این شرایط می‌توانید فیلم سر به زیر آب را فیلمی قابل احترام و موثر بدانیم.

وی ادامه داد: در درون فیلم نیز اتفاقات خوبی می افتد که ما را به وجد می آورد و فیلمی که مخاطب از دیدنش پشیمان نمی شود داشتن داشتن و پرداختن به دو قوم بزرگ ترین فیلم از امتیازات فیلم است. در سینما مردم عاشق شخصیت‌ها می شود و باید یک شخصیت باشد که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد اما در این فیلم شخصیتی وجود دارد که بتواند قهرمان باشد و در ذهن مخاطب نقش ببندد همچنین این فیلم از آفات زیاد دارد که می توانند اصلاح شود.

در ادامه این نشست حسینی گفت: این فیلم ضد قهرمان ندارد ولی قهرمان دارد و می‌توانند کار رضایت بخشی را عنوان کند. قهرمان آن دو قوم لز و  زرتشتی است . جهانبخش یکی دیگر از این قهرمانان است که و تمام دارایی اش را که پیکر برادرش هست اهدا به آن قوم اهدا می‌کند. این فیلم گمنامی, دهش و ایثار را به تصویر می کشد و قشر خاکستری را نیز به سمت خود خواهد کشید

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.