مدرسه قرآنی خاتم‌النبیا(ص) شهرستان بهار دانش آموزان حافظ تربیت می‌کند

در راستاي اجراي طرح نهضت قرآن آموزی؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 بهمن, 1396 - 13:30
مدیر مؤسسه قرآنی خاتم الانبیا(ص) شهرستان بهار با بیان اینکه این مجموعه به دنبال تربیت نسل قرآنی و اجرای طرح نهضت قرآن آموزی در جامعه است گفت: از آنجا که دانش آموزان تا مقطع دوم ابتدایی در این موسسه قرآنی تحصیل می‌کنند در این مدت حافظان ۲ جزء از قرآن کریم می‌شوند.

زلیخا عظیمی عضو مجمع اساتید، قاریان و حافظان قرآن شهرستان بهار به حلقه وصل گفت: این مجموعه از زمان شکل گیری خود موفق به برگزاری برنامه‌های قرآنی بسیاری شده است.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳۵ کلاس و در ۶ ماهه دوم سال ۲۰ کلاس روخوانی، روان خوانی، تجوید، مفاهیم و حفاظ در این مجموعه برگزار شده است، گفتنی است کلاس‌ها با حضور با ۱۵ الی ۲۰ قرآن آموز در طول هفته برگزار می‌شود.

عظیمی با بیان اینکه حدود ۶۰ مربی در شورای قرآن بهار فعالیت می‌کنند اضافه کرد: برای خردسالان ۴ تا ۶ سال نیز جلسات قرآن با تدریس کتاب‌های گلستان و بهارستان به صورت هفته‌ای سه روز برگزار می‌شود.

عضو شورای قرآن بهار با اشاره به اینکه حدود ۵۰ حافظ ۱ تا ۱۸ جزء قرآن در این مجمع تربیت شده است عنوان کرد: کلاس‌های حفظ در دو رده سني بالا و پايين ۱۶ سال به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش آقایان نیز دوره‌های روخوانی، روان خوانی و حفظ قرآن کریم در طول هفته یک بار برگزار می‌شود گفت: حقوق اندک مربیان و عدم حمایت‌های مالی مناسب از مهمترین مشکلات جوامع قرآنی عصر حاضر است.

مدیر موسسه قرآنی خاتم‌النبیا(ص) گفت: این موسسه در راستاي اجراي طرح نهضت قرآن آموزی دوره‌های روخواني و روان خواني، تجويد مقدماتي، صوت و لحن تخصصی، كلاس های حفظ و تفسیر قرآن كريم، احکام بانوان، آموزش فن سخنراني نونهالان، تواشیح و ... را برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه این موسسه از سال ۹۲ در بخش تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی نیز فعال است اظهار کرد: این مجموعه در قالب بنایی سه طبقه، شامل ۴ کلاس پیش دبستانی و ۲ کلاس اول و دوم ابتدایی است .

عظیمی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۲۰ دانش آموز دختر با ۶ مربی در این موسسه-مدرسه ساعت اول کلاس خود را با آموزش مفاهیم و حفظ قرآن آغاز می‌کنند گفت: در بخش پسران نیز ۵۰ دانش آموز در دو مقطع پیش دبستانی دبستانی با ۳ مربی تحصیل خود را ادامه می‌دهند.

عضو شورای قرآن بهار با بیان اینکه این مجموعه به دنبال تربیت نسل قرآنی و اجرای طرح نهضت قرآن آموزی در جامعه است گفت: از آنجا که دانش آموزان تنها تا مقطع دوم ابتدایی در این موسسه قرآنی تحصیل می‌کنند در این مدت حافظان ۲ جزء از قرآن کریم می‌شوند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.