مومنی شریف: تا پیش از انتشار کتاب «پزشک پرواز» جای خاطرات پزشکان کشورمان در ادبیات دفاع مقدس خالی بود

در مراسم رونمایی از کتاب «پزشک پرواز» مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 24 بهمن, 1396 - 16:30
محسن مومنی‌شریف گفت: شخصیتی مانند دکتر خرسندی می‌تواند الگو و اسوه مناسبی برای همه مخاطبان کتاب «پزشک پرواز» به‌ویژه جوانان جامعه پزشکی که در این عرصه جویای نام هستند، باشد.

به گزارش حلقه وصل، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در آیین رونمایی کتاب «پزشک پرواز» که سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه در حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: جای خالی کتابی همچون «پزشک پرواز» در ادبیات دفاع مقدس احساس می‌شد. بیش از 800 کتاب درباره دفاع مقدس و خاطرات اقشار مختلف جامعه از این برهه تاریخی را منتشر کرده ایم؛ اما جای خاطرات پزشکان کشورمان خالی بود.

وی تصریح کرد: ما از پزشکان عراقی که در دوران جنگ تحمیلی در کشورمان اسیر بودند، 2 کتاب منتشر کرده‌ایم؛ اما پزشکان عزیز کشورمان که نیمی از سلامتی رزمندگانمان را مدیون آن‌ها هستیم، تلاش‌شان در حوزه ادبیات و هنر دیده نشده است.

مومنی‌شریف همچنین گفت: معمولا بخشی از خاطرات و کتاب‌هایی که منتشر می‌شود از پزشکانی است که در جنگ‌ها حضور داشته‌اند؛ اخیرا رمانی در آمریکا منتشر شد با محوریت خاطرات پزشکی که در جنگ‌های شمال و جنوب داخل آمریکا شرکت داشت؛ در حالی که این پزشک اعتقادی به آن جنگ نداشت و تنها بر مبنای وظیفه حضور یافته بود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از دکتر خرسندی، گفت: ایشان  لطف کردند و با بیان خاطراتشان جای خالی پزشکان در کتاب‌های دفاع مقدس را پر کردند. امروز می‌توانیم با افتخار اشاره کنیم که چنین اثری منتشر شده و امیدوار هستیم توسط شما اندیشمندان و پزشکان محترم که حقی دارید بر گردن دفاع مقدس و دیگرانی که در این مجلس تشریف ندارند این راه ادامه پیدا کند.

رئیس حوزه هنری اظهار داشت: نکته‌ای که در خاطرات آقای دکتر خرسندی وجود دارد و خوشحالی ما را بیشتر می‌کند، شخصیت انسانی و اخلاقی ایشان است. چنین شخصیتی می‌تواند الگو و اسوه مناسبی برای همه مخاطبان این کتاب به‌ویژه جوانان جامعه پزشکی که در این عرصه جویای نام هستند، باشد. شخصیت دکتر خرسندی و شخصیت‌هایی مانند ایشان که ان‌شاءالله به‌زودی معرفی خواهند شد، حتما مغتنم هستند و فرصت بسیار خوبی در حوزه بحران هویت است.

مومنی‌شریف با تاکید بر اینکه جوانان هویت خود را در شخصیت‌هایی مانند دکتر خرسندی بجویند، عنوان کرد: لازم می‌دانم تشکر کنم از آقای دکتر خاتمی رئیس محترم قطب تروما و همچنین آقای دکتر عرب‌خردمند که اگر تلاش این‌ها نبود چنین کتابی هم شکل نمی‌گرفت. در واقع آقای دکتر خردمند وقت گذاشتند و ده‌ها ساعت مصاحبه کردند تا بالاخره این اتفاق بیفتد. به هر حال وقت پزشک بسیار ارزشمند است؛ ولی ایشان انصافا این کار را کردند و از دو سال پیش پیگیری داشتند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.