لبیک به ندای امام(ره) با اختصاص هدیه 5 هکتاری در یک روستا برای اعدام سلمان رشدی

در اقدامِ انقلابی یک روحانی کشاورز در روستای کیاپی؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 بهمن, 1396 - 09:00
مرحوم حجت الاسلام حسین زارعی روحانی کشاورزی بود که در اقدامی انقلابی و لبیک به ندای امام خمینی(ره) مبنی بر واجب الدم بودن سلمان رشدی زمین کشاورزی اش را که از آن ارتزاق می کرد برای جایزه کسی که حکم اعدام سلمان رشدی را اجرا کند، اختصاص داد.

در سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی (س) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی در 25 بهمن 67 حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی فرزند مرحوم شیخ حسین زارعی در خصوص وقف زمین کشاورزی جهت جایزه در اجرای حکم تاریخی امام خمینی(ره) توسط پدرشان به حلقه وصل گفت: در سال 77 و در دوره اصلاحات مباحثی در خصوص تعدیل حکم امام خمینی(ره) در خصوص سلمان رشدی مطرح شد و این امر موجب شد که پدر مرحوم بنده شیخ حسین زارعی تصمیم بزرگی گرفتند.

وی ادامه داد: در واقع در آن زمان ایشان جهت لبیک به فرمان امام(ره) و نشان دادن این امر که حکم امام تغییر پذیر نیست زمین کشاورزی خود را که از آن ارتزاق می کردند برای جایزه ی فردی که این حکم را اجرا نمایند قرار دادند.

زارعی تصریح کرد: در واقع 3 هکتار زمین ایشان در روستای کیاپی که ارزشمند هم هست از سوی ایشان در این خصوص وقف شد و البته در کنار پدر، مرحوم مادرمان نیز در راستای این امر 2 هکتار زمین کشاورزی را برای لبیک به فرمایش امام(ره) وقف کردند و جمعاً 5 هکتار زمین کشاورزی از سوی خانواده ی زارعی برای اجرای حکم امام اختصاص داده شده است.

مسئول کانون فرهنگی شهید مازح اضافه کرد: بعد از این جریان و رسانه ای شدن این هدیه برخی از شبکه های خبری آمریکا، انگلیس و ایتالیا جهت بررسی صحت این مسئله به روستای ما آمدند تا با پدر مصاحبه ای داشته باشند در واقع آن ها تصورشان این بود که این کار از سوی دفتر مقام معظم رهبری حمایت شده و ما بابت این کار مبلغی را دریافت کرده ایم که به هیچ عنوان صحت نداشت و از طرفی هم می خواستند جلوه دهند این کار جهت مقابله با دولت وقت صورت گرفته که باز هم اینگونه نبود و شیخ حسین زارعی تنها در جهت تبعیت از ولی و رهبر خود این کار را انجام دادند.

فرزند مرحوم شیخ حسین زارعی ضمن اشاره به راه اندازی شبکه مردمی پیگیری اجرای حکم امام خاطر نشان کرد: بعد از این که پدر با این شبکه ها مصاحبه ای نکردند و در واقع من معتقدم که ما در روستای کیاپی موفق به شکست آمریکا شدیم، شبکه مردمی پیگیری فتوای مردمی امام(ره) را در روستا راه اندازی کردیم.

مسئول کانون شهید مازح ادامه داد: این روند رسانه ای شدن این مسئله ادامه یافت و ما با یکی از شبکه های ایتالیایی که در برخورد متفاوتی داشتند مصاحبه کردیم تا فضای بین الملل هم متوجه قطعی بودن این حکم شوند البته آن زمان مخالفت هایی صورت گرفت که بهتر است این امر رسانه ای نشود اما همان طور که گفتم ما تابع ولی امر بودیم و هستیم نه دولت.

وی یادآور شد: بعد در جهت ادامه ی این مسیر یعنی حکم سلمان رشدی و جبهه مقاومت کانون و یا مؤسسه شهید مصطفی مازح را تأسیس کردیم. این شهید بزرگوار نخستین فردی بودند که در جهت اجرای حکم امام اقدام به کشتن سلمان رشدی کرد. البته ما به صورت نمادین نیز قطعه سنگی را در فضای بیرونی مسجد روستا جهت یادبود این شهید بزرگوار قرار دادیم.

زارعی افزود:  این مقبره نمادین با حضور خانواده شهید مازح که شهیدی لبنانی است رونمایی شد و بعد از آن تصمیم گرفتیم نام روستا به دهکده مقاومت تغییر پیدا کند چراکه کاملاً فضای فرهنگی و مقاومتی پیدا کرده و از آن زمان با این نام شهره شد و ما هر سال و یا دو سال یکبار ویژه برنامه ای را همزمان با 25 بهمن ماه جهت یادآوری و قطعیت حکم امام حتی پس از گذشت سال ها برگزار می کنیم و شخصیت های بین المللی مقاومت نیز در این برنامه ها حضور می یابند.

پسر مرحوم شیخ زارعی ادامه داد: زمین های وقف شده جهت هدیه به فردی که حکم امام را در مورد سلمان رشدی اجرا کند همچنان پابرجاست در هر زمان قابل واگذاری به فرد مورد نظر است ما هر روز دقیقه شماری می‌کنیم که این خبر را بشنویم و به اعدام کننده انقلابی این مرتد و هر انقلابی دیگر که این ملعون را به درک واصل کند، اسناد رسمی املاك مرحوم زارعي را تحویل دهیم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر نیز از ماحصل برداشت های این زمین فعالیت های مؤسسه و کانون شهید مازح انجام می گیرد و ما فعالیت در حوزه مقاومت در برابر دشمنی ها با اسلام و قرآن و ولی فقیه را ادامه می دهیم حتی پس از مرگ سلمان رشدی چراکه معتقدیم سلمان رشدی های زیادی همچنان هستند و اجازه نمی دهیم به مقدسات ما توهین کنند.

اکنون دراین روز، این حکم تاریخی را مرورمی کنیم:

حکم اعدام سلمان رشدى
زمان: 25 بهمن 1367/ 7 رجب 1409
بسمه تعالى‏
إنا للَّه و إنا إلیه راجعون‏
به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان مى‏رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانى» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتواى آن، محکوم به اعدام مى‏باشند.ازمسلمانان غیور مى‏خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسى جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس دراین راه کشته شود، شهید است ان شاء اللَّه. ضمناً اگر کسى دسترسى به مؤلف کتاب دارد ولى خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفى نماید تا به جزاى اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏
منبع: صحیفه امام ج‏21 263

اطلاعیه دفتر امام درباره وجوب قتل سلمان رشدى و عدم امکان توبه
زمان: 29 بهمن 1367/ 11 رجب 1409
بسمه تعالى‏
رسانه‏هاى گروهى استعمارى خارجى به دروغ به مسئولین نظام جمهورى اسلامى نسبت مى‏دهند که اگر نویسنده کتاب آیات شیطانى توبه کند حکم اعدام درباره او لغو مى‏گردد.
امام خمینى- مدّ ظلّه- فرمودند:
این موضوع صد در صد تکذیب مى‏گردد. سلمان رشدى اگر توبه کند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامى همّ خود را به کار گیرد تا او را به دَرک واصل گرداند.
حضرت امام اضافه کردند:
اگر غیر مسلمانى از مکان او مطلع گردد و قدرت این را داشته باشد تا سریعتر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آنچه را که در قبال این عمل مى‏خواهد به عنوان جایزه و یا مزد عمل به او بپردازند.
صحیفه امام ج‏21

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.