رونمایی از سرود سردار همدانی با صدای استاد گلریز

همزمان با آیین اختتامیه جشنواره ملی خاطره نویسی شهید همدانی؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 24 بهمن, 1396 - 08:45
مراسم اختتامیه جشنواره ملی خاطره نویسی ویژه سردار شهید حسین همدانی فردا 25 بهمن ماه همراه با رونمایی از سرود ویژه سردار همدانی با صدای استاد گلریز و معرفی برگزیدگان برگزار می گردد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حسن سجادی پور دبیر علمی جشنواره ملی خاطره نویسی شهید همدانی در جمع خبرنگاران گفت: 300 اثر از 12 استان تاکنون به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و روند مطالعه، بررسی، داوری و اعلام نتایج در حال انجام است.

حسن سجادی پور افزود: 55 درصد آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره متعلق به استان همدان است با این وجود به علت شخصیت ملی شهید همدانی خاطرات خوبی گردآوری شده است که این خاطرات ویرایش و چاپ می شود.

وی بیان کرد: این جشنواره در پنج محور خاطره نویسی از کودکی و نوجوانی، مبارزات قبل از انقلاب تا مقطع پیروزی، حضور در کردستان قبل از آغاز جنگ تحمیلی، دوران دفاع مقدس، مقابله با فتنه های 78 و 88 و حضور موثر در جنگ با تکفیری ها برگزار شده است.

دبیر علمی این جشنواره اضافه کرد: بیشتر خاطرات ارسالی مربوط به دفاع مقدس و حضور فرهنگی و اجتماعی این شهید بوده است و 12 درصد خاطرات مربوط به مبارزه در سوریه است.

سجادی پور یادآوری کرد: تاکنون کتاب های بهار 82، از الوند تا قراویز، مهتاب خین، راز نگین سرخ قبل از شهادت سردار همدانی به چاپ رسیده و بخش بالایی از خاطرات دوران مبارزات بعد از شهادت در کتاب های خداحافظ سالار و پیام ماهی ها چاپ شد.

وی اظهارکرد: با توجه به اینکه برخی افراد توان نوشتن خاطرات ندارند زمینه ارسال خاطرات مربوط به سردار همدانی به صورت پست صوتی و تصویری از طریق فصای مجازی فراهم شد.

دبیر اجرایی جشنواره ملی خاطره نویسی ویژه شهید همدانی نیز گفت: با توجه به ابعاد شخصیتی سردار شهید همدانی، کارهای مرتبط با این جشنواره در سطح استانی و ملی دنبال می شود.

علی اصغر عزیزی افزود: شخصیت شهید همدانی در ابعاد مختلف قابل پیگیری است چراکه این چهره نه تنها یک فرمانده نظامی بلکه یک مسوول فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی اصافه کرد: تاثیر گذاری این فرد به گفته فرماندهان نظامی موجب پیروزی و نجات یک کشور شد و این نشان از اثر گذاری بین المللی این شخصیت است.

دبیر اجرایی جشنواره ملی خاطره نویسی شهید همدانی ادامه داد: هدف از برگزاری جشنواره خاطه نویسی، جمع آوری اطلاعات درباره شهید همدانی است تا از این اطلاعات برای تولید داستان کوتاه و بلند و انیمیشن بهره گرفته شود.

عزیزی یادآوری کرد: جشنواره حبیب حرم در موضوعات مختلف برگزار و در این راستا کتابی نیز چاپ و منتشر شد ولی در جشنواره خاطره نویسی عنوان ادبی حذف شد تا همه اقشار مشارکت داشته باشند.

دبیر اجرایی جشنواره ملی خاطره نویسی شهید همدانی گفت: فراخوان حضور در این جشنواره به صورت ملی انجام شد و تبلیغات محیطی شامل توزیع 2 هزار پوستر و چاپ 260 بنر در کل کشور صورت گرفت.

عزیزی افزود: در این جشنواره علاوه بر آثار مکتوب، عکس، فیلم و نوشته های سردار شهید حسین همدانی نیز گردآوری می شود و آثار ایشان به عنوان الگوی مدیریت فرماندهی ، برای تدریس در دانشگاه افسری در کتاب های نظامی گنجانده می شود تا شخصیت چند وجهی ایشان را به عنوان الگو معرفی کنیم.

یادآور می شود، اختتامیه جشنواره ملی خاطره نویسی ویژه سردار سرلشگر شهید حسین همدانی 25 بهمن امسال با حضور سردار حمید حسام برگزار می شود.

در آیین اختتامیه جشنواره ملی خاطره نویسی علاوه بر تقدیر از خاطرات برتر، آهنگ گلریز برای سردار همدانی به همراه تولیدات رادیویی همدان درباره این شخصیت رونمایی همچنین آثار حبیب حرم سردار همدانی شامل عکس و پوستر در حاشیه این اختتامیه به نمایش گذاشته می شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

کلید واژه‌ها

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.