نگاه فاطمه زهراء(س) به امیرالمومنین(ع) از کدام منظر بود؟+فیلم

حجت‌الاسلام حائری‌زاده مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 23 بهمن, 1396 - 19:00
حجت‌الاسلام حائری‌زاده احساس وظیفه حضرت زهراء(س) را برای دفاع از امیرالمومنین(ع) ناشی از نوع نگاه متفاوت حضرت به همسر خویش می‌داند.

به گزارش حلقه وصل، حجت‌الاسلام سید مهدی حائری‌زاده استاد حوزه و دانشگاه امروز 23 بهمن در برنامه طلیعه شبکه قرآن و معارف سیما با موضوع خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهراء(س) با تأکید بر اینکه نگاه حضرت زهراء(س) به امیرالمومنین(ع) نگاه یک مأموم به امام است، گفت: در یکی از فرازهای خطبه حضرت زهراء(س)، دفاع جانانه، پر قدرت و بدون ترس حضرت(س) از امیرالمومنین(ع) کاملاً مشهود است. امیرالمومنین(ع) به خاطر خداوند سختی‌های بسیاری را تحمل کرد و حال که ما بعد هزار و 400 سال بیانات حضرت زهراء(س) در دفاع از مولا علی(ع) را مرور می‌کنیم، تازه کمی می‌توانیم آن فضا و سختی‌ها را درک کنیم.

به گفته وی، جوّ آن دوران اکثراً علیه امیرالمومنین(ع) بود و در آن فضای خفقان که خیلی‌ها حضرت علی(ع) را کنار زده بودند، حضرت زهراء(س) وارد میدان شدند و از ولیّ زمانه خویش دفاع کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در بیانی می‌فرمود اگر من حرف بزنم مردم می‌گویند او حرص حکومت را می‌زند و اگر سکوت کنم، می‌گویند از مرگ ترسیدم و سخنی نمی‌گوید.

* ادامه سخنان حجت‌الاسلام حائری‌زاده را در فیلم زیر ببینید:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.