خدمت‌رسانی اجتماعی هیأت‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های جدیدی را آشکار می‌کند

حجت الاسلام پناهیان در دومین روز از همایش هیأت‌های فعال در عرصه خدمت‌رسانی در قصر شیرین:
ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 20 بهمن, 1396 - 22:30
وقتی مردم امور خودشان را عهده‌دار شوند تجمع قدرت و ثروت از دولت گرفته می‌شود و درگیری و منازعات بر سر قدرت کاسته می‌شود و با کوچک‌شدن دولت، فساد کاهش می‌یابد.

سرویس دریچه: دومین روز همایش تخصصی هیأت‌های فعال در عرصه خدمت‌رسانی با رویکرد زلزله کرمانشاه و کرمان، 20 بهمن ماه در سالن ورزشگاه شهدای شهر قصر شیرین برگزار شد. در این همایش دو روزه که با حضور بیش از 400 هیأت مذهبی از سراسر کشور برپا شد صاحبنظران و فعالان این عرصه به اظهار نظر درباره حضور هر چه بیشتر هیأت‌ها در عرصه خدمات اجتماعی به مردم پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان خطیب و استاد حوزه علمیه از سخنرانان این همایش با بیان این که باور غلطی در کشور شکل گرفته که دولت، حلّال همه مشکلات و همه کاره است گفت: آیا ورود مردم به عرصه کمک‌رسانی و خدمت به محرومان و کسانی ک محروم نیستند ولی صدمه دیده‌اند، به خاطر ناتوانی دولت است یا اساساً این فعالیت‌ها وظیفه گروه‌های جهادی و مردمی است؟

وی با بیان این که اساساٌ باید مسائل به دست مردم شکل گرفته و مشکلات به وسیله آنان حل شود افزود: وقتی مردم وارد عمل و عهده‌دار امور خود شوند یقیناً موفق خواهند شد. وی افزود: البته این حرف به معنی بی‌مسئولیت بودن دولت و رفع تکلیف از آن نیست.

استاد حوزه علمیه با برشمردن مزیت‌های سپردن امور به دست مردم بیان داشت: وقتی مردم امور خودشان را عهده‌دار شوند تجمع قدرت و ثروت از دولت گرفته می‌شود و درگیری و منازعات بر سر قدرت کاسته می‌شود و با کوچک‌شدن دولت، فساد کاهش می‌یابد.

حجت الاسلام پناهیان افزود: مردم سالاری دینی فقط به معنی حضور مردم پای صندوق رأی نیست و مردم باید در معیشت و اقتصاد هم فعالیت کنند.

وی با بیان این که بسیج،  قبل از جنگ و برای به ثمر رسیدن مردم‌سالاری دینی شکل گرفت گفت: بسیج مظهر مشارکت مردمی است و ورود مردم به عرصه‌های اقتصادی باید به وسیله بسیج انجام شود.

  این استاد حوزه علمیه پشتوانه اعتماد و شناخت جمع‌های مسجدی و هیأتی را نمونه‌ای دیگر در جهت ظرفیت‌سازی برای‌ مشارکت عمومی در عرصه حل مشکلات مردم دانست و خطاب به هیأت‌ها بیان داشت: با برپا کردن تعاونی‌ها و صندوق‌های قرض الحسنه، در مردمی‌شدن اقتصاد و معیشت، پیش‌قدم باشید و در این هنگام است که اگر زلزله‌ای هم رخ داد با همین پشتوانه، آسیب‌ها دوباره بازسازی می‌شود.

استاد پناهیان با بیان این که حضور و مشارکت هیأت‌ها در امدادرسانی و بازسازی مناطق زلزله زده باعث کشف ظرفیت‌ها و استعدادهای جدید می‌شود افزود: باید احساس مسئولیت جمعی کرده و استعدادهای خود را به اشتراک بگذاریم تا پیشرفت کنیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.