یکتا: جبهه فرهنگی انقلاب باید به صورت حرفه‌ای وارد میدان کمک‌رسانی شود +تصاویر

همایش هیأت‌های فعال در عرصه خدمت‌رسانی در ورزشگاه قصر شیرین برگزار شد:
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 19 بهمن, 1396 - 13:00
همایش تخصصی هیأت‌های فعال در عرصه خدمت‌رسانی با سخنرانی آقایان رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر، حاج حسین یکتا و حجت الاسلام سید حسین موسوی در سالن ورزشگاه شهدای شهر قصر شیرین آغاز شد. در ادامه تصاویر این مراسم را ملاحظه خواهید کرد.

سرویس معرفی: نخستین نشست تخصصی فعالان فرهنگی با حضور بیش از 400 هیأت برتر و فعال سراسر کشور با محوریت خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده استان‌های کرمانشاه و کرمان امروز در سالن ورزشگاه شهدای شهر قصرشیرین آغاز شد.

نمایندگان هیأت‌های مذهبی سراسر کشور در این همایش تخصصی تجربه‌‌های عملی و میدانی خود را در پیش روی شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند و با حضور در منطقه و بازدید از مناطق زلزله‌زده، از نزدیک با مشکلات مردم و نحوه ارائه کمک هیأت‌های مذهبی به زلزله‌زدگان آشنا می‌شوند.

تمامی فعالیت‌های خدمت‌رسانی اجتماعی هیئات مذهبی در قالب پویش مردمی‌«هر هیأت، یک روستا» و با شعار‌«خادم هیأت، خادم مردم» به کار خود ادامه می‌دهد که این پویش با در اختیار گرفتن ظرفیت‌های بی‌بدیل هیأت‌های مذهبی سراسر کشور، خشت روی خشت، خانه امیدی در دل زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌سازد.

در اولین روز این همایش دوروزه که با هدف حضور و خدمت‌رسانی بیشتر هیأت‌ها به عرصه‌های اجتماعی با تمرکز به امدادرسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه و کرمان برگزار شد بیش از 400 هیأت شاخص از سراسر کشور شرکت کردند و صاحب‌نظران و فعالان این عرصه به ایراد سخنرانی پرداختند.

حسین یکتا مدیر عامل بنیاد کرامت گفت: جهاد امروز خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده استانهای کرمانشاه و کرمان است و همانطور که رهبر انقلاب فرمود برای حضور در این عرصه باید شتافت.

وی که از اولین روز زلزله کرمانشاه در مناطق آسیب‌دیده از زلزله حضور دارد با اشاره به وسعت این مناطق افزود: وسعت گیلان غرب، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و قصرشیرین با بم و رودبار قابل مقایسه نیست و 20000 خانه تخریب شده‌اند و قابل سکونت نیستند.

این فعال فرهنگی در توصیه به هیأت‌های مذهبی بیان داشت: بنابر فرموده رهبر انقلاب باید بین فعالیت‌های فرهنگی و خدمات اجتماعی پیوند بدهیم. پس برای خدمت‌رسانی باید به دل خط زد و وارد میدان شد و نمی‌شود بیرون گود نشست و توقع پیشرفت داشت.

مدیرعامل بنیاد کرامت با تاکید بر لطف امام زمان در هدایت هیأت‌ها به سمت پویش «هر هیأت یک روستا» و امدادرسانی اجتماعی آنها افزود: مردم و کمک‌های مردمی را در برنامه‌ریزی‌ها در نظر بگیرید و آنان را پای کار بیاورید.

یکتا با تشریح توطئه دشمن در تفرقه‌افکنی بین اقلیت‌های منطقه اعم از شیعه و سنی و توصیه به مراقبت در این عرصه، گفت: دشمن هدف دارد با پول مردم و با حذف هیئات و قشر مذهبی در جامعه جا باز کند و اگر جبهه انقلاب، حرفه‌ای وارد میدان نشود عقب خواهیم ماند. پس اگر دیر به میدان بیاییم کسان دیگر می‌آیند و اگر بیاییم و نمانیم تاثیر مداوم نخواهیم داشت

.

وی در این باره افزود: مردم همیشه پای کار هستند و ما باید مدیریت مناسبی در این امر داشته باشیم.

رحیم آبفروش  جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر اولین سخنران این همایش بود که ضمن خوش آمد گویی به مهمانان گزارشی از اقدامات جامعه ایمانی مشعر در زلزله کرمانشاه و کرمان ارائه داد.

 

 

 

 

حجت الاسلام سید حسین موسوی فعال فرهنگی و مدیر هیأت یا مهدی(عج) اسلامشهر از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با موضوه تجربه مانا و حضور هیات یا مهدی (عج) در زلزله کرمانشاه به سخنرانی پرداخت.

سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء نیز یکی از سخنرانان این همایش است که با موضوع ضرورت پیوند فعالیت‌های فرهنگی با خدمات اجتماعی به سخنرانی پرداخت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.