کتاب «سیزده ساله‌ها» به چاپ سی و پنجم رسید/ روایاتی از حضور قاسم‌های خمینی کبیر(ره) در جبهه های نبرد حق علیه باطل

به همت انتشارات شهید کاظمی؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 25 دى, 1396 - 12:15
چاپ سی‌و‌پنجم کتاب «سیزده ساله‌ها» که روایت حماسه‌آفرینی‌های نوجوانان در زمان دفاع مقدس است، منتشر شد.

به گزارش حلقه وصل، چاپ سی و پنجم کتاب «سیزده ساله‌ها» که هادی شیرازی آن را نوشته از سوی نشر شهید کاظمی روانه کتابفروشی‌ها شد. قریب به 40 هزار نسخه از این کتاب از ابتدای انتشار تا کنون روانه کتابفروشی‌ها شده است.

این کتاب حکایتی از نبرد و حماسه آفرینی نوجوانانی است که هنوز طعم تکلیف را نچشیده بودند ولی به بهترین نحو، تکلیف خود را ادا کردند و بلوغ‌شان با رسیدن به شهادت بود، بلوغ خونین.

کتاب «سیزده ساله‌ها»، روایاتی است از حضور قاسم‌های خمینی، بزرگ مردانی که به جایی رسیدند که رهبرشان آنان را رهبر نامید.

این کتاب تقدیم شده است، به تمامی قهرمانان و نوجوانانی که در هشت سال دفاع مقدس به بلوغی خونین دست یافتند، مخصوصاً شهیدان نوجوانی که سال‌‏ها، گمنام، در کربلای ایران مدفون بوده‌اند. همانند شهیدانی همچون «سعید طوقانی»، «ابراهیم تباشیر»، «کاظم حیدری حبیبی»، «محمد تشانی»، «خلیل درویشی»، «بهنام محمدی»، «مهرداد عزیزاللهی» و «غلامعلی عبداللهی».

سربازهای سیزده ساله‌ خمینی کبیر به قاسم اقتدا کردند؛ آنجا که «مرحمت بالازاده» نوجوان سیزده ساله‌ اردبیلی خود را به تهران می‌رساند و جلوی دفتر ریاست جمهوری انتظار رئیس جمهور را می‌کشد تا خواسته‌اش را به ایشان بگوید. خواسته‌ او اینست که آقا! خواهش می‌کنم به روحانیون و مداحان دستور بدهید که دیگر روضه حضرت قاسم علیه‌السلام را نخوانند! آقا با تعجب پرسیدند: چرا فرزندم؟ و مرحمت که حالا دیگر گریه امانش نمی‌داد؛ با کلماتی بریده بریده گفت: حضرت قاسم (ع) هم مثل من 13 ساله بود که امام حسین علیه السلام به او اجازه میدان دادند، ولی فرمانده سپاه اردبیل، اجازه نمی‌دهد به جبهه بروم. می‌گوید 13 ساله‌ها را نمی‌فرستیم... و «مرحمت» نیز چون «قاسم علیه السلام » با پشتکار، اجازه نبرد را گرفت.

چاپ سی و پنجم کتاب «سیزده ساله‌ها» در شمارگان 2 هزار نسخه و با قیمت 15 هزار تومان از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شده است. علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند آن را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» خریداری کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.