دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی اهواز افتتاح شد

همراه با نمایش آثار برگزیده جشنواره عمار؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 24 دى, 1396 - 16:45
آیین افتتاح دفتر تاریخ شفاهی و کافه کتاب بیداری اهواز شامگاه جمعه 22 دیماه با حضور جمعی از فعالان فرهنگی استان همراه با اکران آثار برگزیده فیلم های جشنواره عمار برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، آیین افتتاحیه دفتر تاریخ شفاهی و مکان جدید کافه کتاب بیداری اهواز برگزار شد.

این مراسم شامگاه جمعه 22 دیماه با حضور جمعی از فعالان فرهنگی استان، حجت الاسلام شفیعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان و حامد صافی برگزار گردید.

حجت الاسلام محسن شفیعی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران مجموعه رسانه بیداری اهواز اظهار داشت: امروز کار فرهنگی یک امر بسیار بزرگی است که از سازوکار اداری و سازمانی رسمی برآمدنی نیست.

وی افزود: خط و مسیر را امام انقلاب با به کار بردن واژه‌ آتش به اختیار به ما نشان داد. معنا و مفهوم این کلام حضرت آقا این است که جوانان خود به راه بیفتند و منتظر نهادهای دولتی و ارگان‌های فرهنگی نباشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی در ادامه با اشاره به کارهای روی زمین‌مانده در عرصه‌های فرهنگی، گفت: یکی از برنامه‌های که باید انجام و احیاء بشود بازخوانی صحیفه حضرت امام خمینی (ره) است. این صحیفه یک منشور کامل برای انقلاب اسلامی است که باید توسط محققان و مفسران برای جوانان و نسل امروزی تبیین بشود.

وی اظهار کرد: دومین کار نیز بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری است، باید سخنان مقام معظم رهبری درباره حماسه نهم دی برای جوانان تفسیر بشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی در پایان گفت: امروز برای انقلاب اسلامی می‌خواهند تاریخ جدیدی بنویسند. امروز یک انقلاب بدلی به نسل‌های جدید معرفی می‌کنند، نقش شما این است که با نگارش و بازخوانی صحیح، این انقلاب را معرفی کنید.

در ادامه این برنامه حامد صافی از شاعران آئینی استان خوزستان با اشاره به اختلال در دستگاه فرهنگی کشور گفت: قرارگاه فرهنگی کشور ما در تمامی عرصه‌ها دچار اختلال است.

وی افزود: تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس متولیان زیادی دارد. حوزه هنری انقلاب اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را متولیان این حوزه می‌دانند ولی متأسفانه دچار کمیت گرایی شده‌اند و از کیفیت افتادند.

صافی در ادامه گفت: اگر قرار است در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی اتفاقی بیفتد از همین مکان‌ها آغاز می‌شود نه از ادارات و سازمان‌های دولتی که گرفتار پیچ‌وخم‌های اداری و حقوق‌های ساعتی شده‌اند.

وی در پایان از مسئولین فرهنگی شهرداری کلان‌شهر اهواز خواست تا با مجموعه‌های خودجوش و آتش به اختیار همکاری‌های لازم را داشته باشند.

یادآور می شود، شعرخوانی، خاطره گویی و نمایش آثار برگزیده جشنواره مردمی عمار از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بوده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.