کتاب «تو شهید نمی شوی»؛ روایت هایی از زندگی شهید محمودرضا بیضائی رونمایی می شود

در سینما سرباز تبریز؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 24 دى, 1396 - 10:15
«تو شهید نمی شوی»؛ دربر گیرنده یادداشت های برادر شهید و روایت های موجود در مورد شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی است که در آستانه چهارمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار در تبریز رونمایی می شود.

هادی رحیم زاده کارشناس واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی به حلقه وصل گفت: در آستانه ی چهارمین سالگرد شهادت محمودرضا بیضائی شهید مدافع حرم کتاب «تو شهید نمی شوی» رونمایی می شود.

وی بیان داشت: این کتاب روایت ها برادر شهید است، از فراز و فرودهای یک زندگی با برکت، ازکودکی و نوجوانی، از مسجد و مدرسه تا دانشگاه و پادگان،  از تبریز تا تهران و از تهران تا شام.

رحیم زاده تصریح کرد: در این کتاب در واقع خاطره نگاری های احمدرضا بیضائی برادر شهید از سالهای با محمودرضا بودن است که سه شنبه 26 دیماه با حضور خانواده و دوستان شهید در سینما سرباز اسلام تبریز رونمایی می شود.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: همچنین مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار روز پنجشنبه 28 دیماه در مسجد 14 معصوم(ع) همزمان با نماز مغرب و عشا واقع در شهرک پرواز برگزار می گردد.

یادآور می شود، شهید محمودرضا بیضائی متولد 18 آذر 1360 در تبریز است وی  29 دیماه 1393 در سوریه منطقه «قاسمیة» در جنوب شرقی دمشق به شهادت رسید از این شهید بزرگوار یک فرزند دختر به نام کوثر به یادگار مانده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

دیدگاه کاربران

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.