راه‌اندازی دانشگاه عظیم مهدویت(عج) در آینده‌ای نزدیک

حجت الاسلام کفیل خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 24 دى, 1396 - 03:30
قائم‌مقام بنیاد مهدویت(عج) از راه‌اندازی دانشگاه عظیم مهدویت(عج) در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: ساختمان دانشگاه با دو هزار مترمربع زیربنا از ابتدای سال 97 در استان فارس راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش حلقه وصل، حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل در دیدار با نماینده، ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، به آغاز فعالیت بنیاد مهدویت(عج) اشاره کرد و اظهار داشت: بنیاد مهدویت(عج) از سال ۱۳۷۹ طی پیشنهادی که به مقام معظم رهبری داده شد شروع به فعالیت کرد.

وی تأسیس مرکز تخصصی مهدویت(عج) را از مهم‌ترین اقدامات بنیاد مهدویت(عج) ذکر کرد و بیان داشت: تاکنون ۴۰۰ فارغ‌التحصیل در سطح سه حوزه داشته است.

قائم‌مقام بنیاد مهدویت(عج) کشور تبیین کرد: از سال گذشته سطح چهار حوزه در بنیاد مهدویت(عج) فعالیت خود را آغاز کرده است که در این مرکز تخصصی ۱۰ گروه پژوهشی شامل آیات، روایات، رسانه، کودک و نوجوان فعالیت دارند.

کفیل از تولید ۸۰ اثر فرهنگی در بخش کودک و نوجوان مرکز تخصصی بنیاد مهدویت(عج) خبر داد و به فعالیت دفاتر بنیاد مهدویت(عج) در تمام استان‌ها اشاره و مطرح کرد: همچنین در دفاتر استانی، شورای برنامه‌ریزی راهبردی سوی مسؤولان در حال برگزاری است.

وی به راه‌اندازی دانشگاه عظیم مهدویت(عج) در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اضافه کرد: ساختمان دانشگاه با دو هزار مترمربع زیربنا از ابتدای سال ۹۷ در استان فارس راه‌اندازی خواهد شد.

قائم‌مقام بنیاد مهدویت(عج) کشور بنیاد‌های استانی مهدویت(عج) را قائم به فرد دانست و به انتشارات که از برنامه‌های اساسی بنیاد مهدویت(عج) است اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰۰ اثر مورد نیاز جامعه در حوزه مهدویت(عج) منتشر شده است.

کفیل اعلام کرد: همچنین مجتمع مهدی یاوران(عج) در جوار مسجد جمکران راه‌اندازی شده است که این مجتمع دارای ۸۰۰ تخت است و ارگان‌هایی که وارد این مجموعه می‌شوند با موضوعات مهدویت(عج) آشنا می‌شوند.

وی اقدامات بنیاد مهدویت(عج) در خراسان‌جنوبی را مورد ارزیابی قرارداد و اذعان داشت: اقدامات خوبی در این استان انجام شده است، اما درصدد بنیادی پویاتر و فعال‌تر در استان هستیم.

قائم‌مقام بنیاد مهدویت کشور نگاه بنیاد مهدویت(عج) را نگاهی ستادی و انگیزه‌ای دانست و اظهار داشت: در بنیاد مهدویت(عج) بنا نداریم از ادارات کمک بگیریم بلکه اگر ادارات به سمت امور مهدوی(عج) حرکت کنند ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

کفیل با تأکید بر اینکه سازمان تبلیغات می‌تواند امامان جماعت را برای آشنایی بیشتر با مهدویت(عج) تجمیع کند، خاطرنشان کرد: هر فردی که در مجموعه خود نسبت به انجام کار‌های مهدوی(عج) اهتمام ورزد، بنیاد بر اساس رسالت اصلی خود از آن مجموعه پشتیبانی می‌کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.