از لحاظ ساخت انیمیشن از بسیاری از کشورهای جهان جلوتر هستیم/ بهترین زمان ممکن را برای اکران فیلشاه در نظر می گیریم

محمدیان مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 23 دى, 1396 - 11:15
کارگردان انیمیشن فیلشاه گفت: ما از لحاظ ساخت انیمیشن از بسیاری از کشورهای جهان جلوتر هستیم. این پیشرفت علاوه بر مباحث تکنیکی از لحاظ قیمتی نیز قابل طرح است. ما یکی از کشورهای ارزان در زمینه ساخت انیمیشن هستیم و ما از هند هم ارزانتر هستیم. انیمیشن ایران در حال حاضر یکی از بهترین های دنیا است.

به گزارش حلقه وصل، هادی محمدیان کارگردان انیمیشن فیلشاه حاضر در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر درخصوص امکان دریافت جایزه از سوی این انیمیشن گفت: خوشبختانه "فیلشاه" می تواند حدوداً در تمامی بخش ها برای کسب سیمرغ امیدوار باشد. این اتفاق جدیدی نیست و در جشنواره های خارجی هم انیمیشن ها تا سالها در کنار آثار سینمایی جایزه گرفتند.

وی در همین راستا ادامه داد: فیلشاه برای بسیاری بخش ها همچون کارگردانی، موسیقی، فیلمنامه و تدوین صاحب شانس است و در سایر بخش ها همچون بازیگری نمی تواند در میان نامزدها قرار گیرد. 

کارگردان انیمیشن "شاهزاده روم" با اشاره به توانمندی های ایران در ساخت انیمیشن اضافه کرد: خوشبختانه شاهزاده روم تجربه خوبی بود تا ما نقاط ضعف خود را در بخش فیلمنامه پیدا کنیم و بعد از آن در مباحث تکنیکی از بهترین های ایران استفاده کردیم. به نوعی می توان گفت شخصی در صنعت انیمیشن ایران نیست که با کیفیت بالا کار کند و در گروه فیلشاه نباشد. 

وی درباره جایگاه انیمیشن ایران در سطح جهان تاکید کرد: ما از لحاظ ساخت انیمیشن از بسیاری از کشورهای جهان جلوتر هستیم. این پیشرفت علاوه بر مباحث تکنیکی از لحاظ قیمتی نیز قابل طرح است. ما یکی از کشورهای ارزان در زمینه ساخت انیمیشن هستیم و ما از هند هم ارزانتر هستیم. انیمیشن ایران در حال حاضر یکی از بهترین های دنیا است. 

این هنرمند عرصه انیمیشن درباره نوع صداگذاری و دوبله فیلشاه تصریح کرد: ما این انیمیشن را دوبله نکردیم بلکه از بهترین های دوبله دعوت کردیم تا فیلمنامه را بخوانند و پس از آن انیمیشن را روی صدای آنها ساختیم که این اتفاق هم در نوع خود برای اولین بار در ایران رقم می خورد. 

وی درباره زمان اکران این انیمیشن افزود: ما تصمیم داریم تا بهترین زمان ممکن را برای اکران فیلشاه در نظر بگیریم تا کودکان بتوانند به راحتی آن را مشاهده کنند. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که قصد داشتیم به آن دست پیدا کنیم این بود که فیلشاه انیمیشنی برای کودکان باشد. معمولاً اکثر انیمیشن ها به اسم کودکان ساخته می شود اما مخاطب بزرگسال دارد ولی فیلشاه از همان ابتدا با نقطه هدف کودکان ساخته شد.

محمدیان درخصوص چگونگی شکلگیری ایده فیلشاه خاطرنشان کرد: همچون "شاهزاده روم" ایده اولیه "فیلشاه" نیز در تیم ایده گروه ما شکل گرفت. گروه ایده و فیلمنامه نویسی ما برای ده سال آینده هم ایده و طرح برای ساخت دارد و ایده فیلشاه نیز مدتها قبل در ذهن جمعی گروه شکل گرفته بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.