سیره شهدا به نسل بعد منتقل شود/ توجه به وصیتنامه‌های شهدا

حجت‌الاسلام مومنی در یادواره شهدا مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 27 آذر, 1396 - 19:00
حجت‌الاسلام سید‌حسین مومنی با اشاره به مقام والای شهدا گفت: باید سیره شهدا به نسل بعد منتقل شود.

به گزارش حلقه وصل، یادواره گرامیداشت شهدای روستای خوئین و تقدیر از خانواده معظم شهدا در تهران برگزار شد.

در این مراسم که در حسینه خوئینی‌های مقیم مرکز و با حضور خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد، حجت الاسلام سید حسین مومنی از مدرسین حوزه علمیه با اشاره به مقام والای شهیدان انقلاب اسلامی، سه منظر را در جهت ادای تکلیف نسبت به شهدا مطرح کرد.

وی در تشریح این سه منظر گفت: اول اینکه مقام شهید و شهادت مقام حسرت و عبرت است نه مقام تأسف و تأثر (نشان دهنده والا بودن مقام شهدا)

حجت الاسلام مومنی بیان کرد: از پیامبر سئوال کردند آیا شبی از شب قدر بالاتر وجود دارد؟ پیامبر فرمودند: بله شبی که شخص برای حفظ کیان اسلامی به شب زنده داری و بیداری مشغول است.

حجت الاسلام مومنی افزود: نکته دوم بیان سیره اخلاقی شهداست؛ باید سیره شهدا به نسل بعد منتقل شود.

وی تصریح کرد: اگر کسی کلمه ای و مطلبی از شهدا بداند و انتقال ندهد مؤاخذه می شود و البته قبل از سیره اخلاقی، سیره عبادی شهدا را باید بیان کرد.

حجت الاسلام مومنی یادآور شد: نسبت به وصیت نامه‌های شهدا باید اهتمام ورزید و آنها را یادآوری کرد. شهدا معامله گر با خدا بودند به همین دلیل هم خدا آنها را به این مقام رساند.

وی سیره سیاسی شهدا و تکلیف مردم را سومین منظر در ادای تکلیف به شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: اگر از شهدا سئوال کنیم وظیفه الان ما چیست؟ چه پاسخی خواهند داد.

مومنی در پاسخ به این سئوال با اشاره به نقل قولی از حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: در 300 درصد وصیت نامه شهدا از امام، ولایت فقیه و پشتیبانی از آن صحبت شده، 300 درصد چون در بعضی وصیت نامه ها 3 بار توصیه به ولایت فقیه شده است.

وی در پایان با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام خاطر نشان کرد: برای کسی که در راه خدا به شهادت برسد 7 خصلت ذکر شده از جمله اینکه شهید به وجه الله نظر می کند.

در این مراسم که با مداحی و اجرای گروه سرود نوجوانان بسیجی همراه بود با اهداء لوح تقدیر از تعدادی خانواده های معظم شهدای خونین تقدیر شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.