نگاهی به فعالیت‌های هنرمندان انقلابی و پیشگامان آتش به اختیار در اولین شماره دو هفته نامه «هور»

نشریه‌ای تخصصی در حوزه هنرهای تجسمی و رسانه انقلاب؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 26 آذر, 1396 - 14:45
اولین شماره دوهفته نامه هور که نشریه‌ای تخصصی در حوزه هنرهای تجسمی و رسانه است، منتشر شد.

سرویس معرفی: اولین شماره دوهفته نامه هور که نشریه‌ای تخصصی در حوزه هنرهای تجسمی و رسانه است، منتشر شد. امتیازاین نشریه متعلق به گروه تجسمی روایت فتح و مرکز تجسمی حوزه هنری است و شورای سیاست‌گذاری هور متشکل از سیدمسعود شجاعی طباطبایی، مسعود نجابتی، احمدرضا دالوند و محمدحسین نیرومند است. 

در اولین شماره از نشریه هور مطالبی با این عناوین منتشر شده است: هنرمندان انقلابی؛ پیشگامان آتش به اختیار، روابط عمومی از سنتی تا الکترونیک، ذهن زیبا، یک گشتالت خوب بر اساس اصل مشابهت، استعاره و زبان، گزارش کارگاه خلق و فروش آثار هنری به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه، معرفی کتاب‌های «دستورالعمل‌های فیل آبی برای ایده‌یابی» و «مقدمه‌ای بر جنگ نرم»، نمایشگاه‌گردانی؛ بایدها و نبایدها، آشنایی با اصول اولیه برندسازی، تکنوپولی، تسلیم فرهنگ به فناوری، آشنایی با هنر کیچ در دوران پسا ترامپ و جستاری در حراجی‌های هنری.

همچنین پوستر این شماره از نشریه هور به اثری از مصطفی گودرزی با عنوان «مقاومت» اختصاص یافته است.

در بخشی از سرمقاله شماره اول هور که به قلم احمدرضا دالوند، سردبیر این نشریه نوشته شده است، می‌خوانیم: «تجربه نشان می‌دهد روش متکی به سلیقه‌گرایی کاربرد خود را از دست داده است. به همین سبب رفع و رجوع امور در چشم‌انداز فشرده و کوتاه‌مدت، صرفاً مشکلات را در سطح، مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌دهد. پیشرفت فرهنگ و هنر همچنین نیازمند توجه به فرهنگ و هنر ملی و آیینی و تکیه بر تجارب داخلی است.»

همچنین در صفحه پایانی این نشریه مطلبی اعتراضی با عنوان سخنی با وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است که این وزارت‌خانه را به خاطر حذف درس «رهبران کوچک» از کتاب‌های درسی مورد سوال قرار داده است.    

اولین شماره از نشریه هور نیز همانند پیش‌شماره نشریه دارای قطع سلطانی است و با هدف حمایت از کالای ایرانی و همسویی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور، با استفاده از کاغذ ایرانی به صورت چهاررنگ در 16 صفحه منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این نشریه می‌توانند به مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری به نشانی تهران ـ تقاطع خیابان‌های حافظ و سمیه مراجعه کنند

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.