چرا راهپیمایی اربعین اوج گرفته و راهیان نور فرود داشته است؟!/ ضرورت ورود نخبگان فرهنگی-ورزشی به راهیان نور

مدیر موسسه روایت سیره شهدا مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 25 آذر, 1396 - 17:00
حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: منتظر مسؤولان نباشیم، از خود بپرسیم راهیان نور مردمی بوده، اربعین هم مردمی بوده، آسیب‌شناسی کنیم که چرا راهپیمایی اربعین اوج گرفته و راهیان نور فرود داشته است.

سرویس دریچه: حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری، مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا، در نشست هم‌اندیشی قرارگاه مردمی راهیان نور، که به همت شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) و با حضور فعالان جبهه مردمی راهیان نور، صبح امروز در گلزار معطر بهشت‌زهرا(س) تهران برگزار شد، گفت: بحث راهیان نور باید مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: در بحث راهیان نور اوج و فرودهایی داشته‌ایم، امروز راهیان نور اگرچه در مرحله فرود نیست، در مرحله اوج هم نیست و باید با آسیب‌شناسی دقیق به نقطه مطلوب برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به برگزاری شکوهمند راهپیمایی اربعین اظهار داشت: در کنار راهیان نور، راهپیمایی اربعین شکل گرفت که خیلی اوج گرفته و اوج بیشتری هم می‌گیرد.

وی با بیان این‌که اگر اعتقاد داریم راهپیمای اربعین حسینی(ع) با راهیان نور پیوند دارد و شهدا با امام حسین(ع) ارتباط دارند، چرا نتوانسته‌ایم راهیان نور را در اوج نگه داریم، ادامه داد: منتظر مسؤولان نباشیم، از خود بپرسیم راهیان نور مردمی بوده، اربعین هم مردمی بوده، آسیب‌شناسی کنیم که چرا راهپیمایی اربعین اوج گرفته و راهیان نور فرود داشته است.

این راوی دفاع مقدس تأکید کرد: برای رونق دادن به راهیان نور باید راهیان نور را به مسجد پیوند بزنیم، در کشور ۷۷ هزار مسجد داریم، مسجد رونق پیدا کند، ائمه جماعت مساجد فعال شوند و شهدا را الگو قرار دهیم، جوانان به پای کار می‌آیند.

وی ادامه داد: اگر راهیان نور را به مسجد پیوند زدیم و نیمی از مساجد پای کار بیایند، یعنی ۴۰ هزار مسجد اعزام به راهیان نور داشته باشند، راهیان نور مردمی می‌شود و رونق پیدا می‌کند.

مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: برای حضور فعالان فرهنگی در بحث راهیان نور، باید در حوزه‌هایی که کمتر توجه شده، به طور مثال در حوزه فیلم و مانند آن ورود پیدا کرده و با فعالان آن حوزه پیوند برقرار کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به ضرورت توجه به زیارت با معرفت در راهپیمایی اربعین ابراز داشت: برای تحقق زیارت با معرفت باید محتواهای تولید شده در قالب‌های مختلفی همچون فیلم و کلیپ، جزوه، فلش کارت، کتابچه و مانند آن منتشر شود و همچنین این مطالب و محتواها در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شود و گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی فرهنگی و اقتصادی حداکثری مردم استان‌های درگیر در مسأله راهیان نور بیان کرد: برای تقویت راهیان نور باید مردم مناطق مرزی به ویژه مردم خوزستان را پای کار بیاوریم و کار را از مساجد و گلزار شهدای این استان شروع کنیم، زیرا هم نزدیک‌تر به مناطق هستند و هم هزینه‌ و امکانات کمتری برای حضور مردم این استان‌ها در راهیان نور لازم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری در پایان با اشاره به ضرورت مردمی کردن راهیان نور و حضور چشمگیر فعالان جبهه فرهنگی در پایان گفت: حضور نخبگان جامعه در راهیان نور کمتر دیده شده است، باید برنامه‌ریزی کنیم نخبگان در رشته‌های مختلف هنری، ورزشی و مانند آن در راهیان نور حضور پیدا کنند.

شایان‌ذکر است، در بخشی از این نشست، افراد فعال و صاحب‌نظر در حوزه راهیان نور و دفاع مقدس به بیان نقطه نظرات خود درباره آسیب‌شناسی راهیان نور و شیوه‌های تبیین، ترویج و تقویت گفتمان دفاع مقدس پرداختند.

گفتنی است، در پایان این نشست، با توجه به اهداف پیش بینی شده و ضرورت‌های بیان شده و ظرفیت عظیم راهیان نور در جبهه سازی، تشکیل ستاد یا قرارگاهی متمرکز جهت بهره‌مندی حداکثری از این ظرفیت عظیم و بسیج کلیه امکانات و منابع از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.