گریه فرزند خبرنگار شهید «حشد الشعبی» در فراغ مادر+فیلم

مراسم تشییع پیکر شهید «رنا العجیلی»؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 2 آذر, 1396 - 07:30
«رنا العجیلی» اولین خبرنگار زن حشد الشعبی بود که در جریان آزادسازی آخرین بقایای داعش در عراق به شهادت رسید.

به گزارش حلقه وصل، شهید «رنا العجیلی» اولین خبرنگار زن اعلام الحربی «حشد الشعبی»  بود که 25 آبان ماه امسال حین پوشش خبری تحولات جبهه مقاومت و مجاهدت رزمندگان در آزادسازی آخرین نقاط تحت تصرف داعش در عراق بر اثر انفجار بمب دست ساز تروریست های تکفیری در شهر القائم واقع در غرب استان الانبار به شهادت رسید.

او از اعضای اتحادیه روزنامه نگاران عراق و مادر 3 پسر و 2 دختر بود که با علاقه ای که به پوشش رسانه ای مظلومیت مردم جنگ زده عراق و رشادت های رزمندگان مقاومت داشت، به گروه«اعلام الحربی» حشد الشعبی پیوست و در گردان های مختلف بسیج مردمی عراق مشغول جهاد رسانه ای شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید خبرنگار با حضور خانواده و جمعی از فرماندهان حشد الشعبی در عراق برگزار و پیکر مطهرش در قبرستان وادی السلام نجف به خاک سپرده شد.

«مهند» مسئول اعلام الحربی حشد الشعبی در مراسم تشییع پیکر این خبرنگار شهید اظهار کرد که " امروز پیکر شهید زن خبرنگاری را تشییع می‌کنیم که همراه و هم قدم با مجاهدین و رزمندگان حشد الشعبی در میدان نبرد علیه تروریست های تکفیری حضور داشت."

او در ادامه در خصوص شهید العجیلی می‌گوید: " او یک خبرنگار جنگجو و شجاعی بود که در بیشتر جبهه های نبرد علیه تروریست ها حاضر بود و گزارش مجاهدت ها و پیروزی های رزمندگان را منعکس  و روایت می‌کرد. ان شاء الله نام این زن شهید به همراه دیگر خبرنگاران شهید و شهدای عراقی در طومار تاریخ نوشته خواهد شد که در راه حفاظت از خاک کشورشان جان خود را فدا کردند."

«حیدر العجیلی» یکی از فرزندان شهید رنا العجیلی نیز که از فراغ مادر شهیدش اندوهیگن و گریان است نیز می‌گوید که " شهادت آرزوی دیرینه مادرم بود. آخرین دفعه ای که مادرم برای تهیه گزارش عازم منطقه بود به او گفتم که من هم می‌خواهم همراهت بیایم اما مادرم گفت نیازی نیست من فردا بر خواهم گشت، اما پیکر مادرم برگشت."

در ادامه ویدئوی مراسم تشییع پیکر این خبرنگار شهید را مشاهده می‌کنید:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.