هنرمندان انقلاب با نیت خیری که داشتند می‌خواستند آثارشان را برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه به هر قیمتی بفروشند

شجاعی طباطبایی:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 آذر, 1396 - 16:00
شجاعی گفت:فروش بالای آثار در این ورک‌شاپ نشان‌دهنده وجود دغدغه در بین هنرمندان و مخاطبان آنهاست.

به گزارش حلقه وصل، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در حاشیه برگزاری ورک‌شاپ حوزه هنری به نفع زلزله‌زدگان گفت: پس از اتفاق ناگواری که در غرب کشور شاهد آن بودیم هنرمندان توانمند ما در زمینه هنرهای تجسمی اشتیاق بسیاری برای فروش آثار داشتند تا بتوانند به سهم خودشان نسبت به مصیبت وارده ادای دین کنند. 

شجاعی با بیان این که طی چند روزی که از زلزله گذشته است تصمیم گرفتیم که یک روز را برای برگزاری برنامه خیریه در نظر بگیریم؛ گفت:به این منظور روز سه‌شنبه از ساعت 9 تا 17 انتخاب شد و این برنامه را طی دو مرحله به اجرا گذاشتیم؛ مرحله اول گرفتن آثار از هنرمندان، آماده‌سازی و قراردادن آنها در دو سالن نمایشگاهی یعنی نگارخانه عالی و گالری شماره یک خانه عکاسان و مرحله دوم برپایی ورک‌شاپ بود.

وی درباره جزئیات برگزاری ورک‌شاپ بیان کرد: در این ورک‌شاپ هنرمندان و اساتید مطرح، دغدغه‌مند و انقلابی از سراسر ایران شرکت داشتند و فضای بسیار معنوی و خوبی را به وجود آوردند؛ هر اثری که به پایان می‌رسد بلافاصله پرسنل ما در بخش طراحی و اجرا، آثار را قاب می‌کردند و در نمایشگاه ارائه می‌شد و به فروش می‌رفت؛ فروش بالای آثار در این ورک‌شاپ نشان‌دهنده وجود دغدغه در بین هنرمندان و مخاطبان آنهاست. 

مدیر مرکز هنرهای تجسمی تصریح کرد: هنرجویان و دانشجویان بسیاری دوست داشتند که این اساتید برجسته را از نزدیک ببینند و در این ورک‌شاپ شرایطی مهیا شد که شاهد خلق آثار هنری توسط این اساتید باشند و این یکی از برکات این ورک‌شاپ بود.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه خیریه گفت: از دوستان عزیزمان در بنیاد روایت فتح به خصوص استاد نجابتی و همچنین سازمان زیباسازی شهرداری برای اکران آثار در فضای شهری کمال تشکر را داریم.

شجاعی با اعلام مبلغ 50 میلیون تومان برای فروش آثار این برنامه گفت: ممکن است این رقم، کم به نظر آید اما به دلیل این‌که هنرمندان ما با نیت خیری که داشتند می‌خواستند آثارشان به هرقیمتی فروش برود پایین‌ترین قیمت‌ها را در نظر گرفتند و از سوی دیگر خریداران آثار دوست داشتند سهم بیشتری در این عمل خیر داشته باشند بنابراین با قیمت بالاتری آثار را خریداری می‌کردند یعنی یک ارتباط زیبای معنوی و حسی در اینجا برقرار شد؛ خدا را شاکریم که در مملکتی زندگی می‌کنیم که سرشار از این احساس معنوی است؛ وقتی مقام معظم رهبری در مناطق زلزله‌زده حضور پیدا می‌کنند مردم آنقدر ذوق‌زده می‌شوند که مشکلاتشان را فراموش می‌کنند. در ماجرای اسفناک زلزله در حوزه‌های مختلفی شاهد این فضای معنوی بودیم و در حوزه هنر نیز لازم بود تا هنرمندان ما حرکت جدی را صورت دهند که بحمدالله با موفقیت انجام شد و خدا را شکر می‌کنیم که به نتیجه مطلوبی رسید.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از آثار که در این نمایشگاه به فروش نرفت نیز قرار است پس از انتقال به مشهد در نمایشگاهی که در حوزه هنری مشهد برپا خواهد شد به فروش برسد. بنده متأسفانه با توجه به حجم بالای کارهای اجرایی و لجستیک این برنامه و هماهنگی با هنرمندان و مخاطبین که بسیار انرژی‌بر بود فرصت نکردم در این برنامه خیریه شرکت کنم؛ اما ان‌‌شاءالله برای نمایشگاه حوزه هنری مشهد اثری را ارائه می‌کنم. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.