سومین کنگره فصلی شعر فاطمی(س) برگزار می شود

رحیمی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 آذر, 1396 - 11:15
مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی «مشعر» از برگزاری سومین کنگره فصلی شعر کوتاه با موضوع شعر فاطمی(س) خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، «یوسف رحیمی» مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی «مشعر» با اعلام این خبر گفت: این کنگره به صورت مجازی و در دو قالب دوبیتی و رباعی برگزار می‌شود. فصل سوم این کنگره به شعر فاطمی می‌پردازد و شاعران می‌توانند آثار خود را با موضوعات «خطبه فدکیه حضرت فاطمه(علیهاالسلام)»، «حماسه فاطمی در دفاع از امامت و ولایت»، «مدح و مرثیه فاطمی (با نگاه شکوهمند به مرثیه)»، «سیره و سبک زندگی فاطمی» ارسال کنند.

وی درباره تداوم فصل به فصل این کنگره یادآور شد: پیوستگی این کنگره در فصل‌های مختلف سال، سبب حفظ همراهی و گسترش مخاطبان کنگره می‌شود، به طوری که تعداد شرکت‌کنندگان فصل دوم دوبرابر شرکت‌کنندگان فصل اول این کنگره بود.

رحیمی با اشاره به جایگاه و کارکرد شعر کوتاه گفت: امروزه از شعر کوتاه استقبال خیلی خوبی می‌شود و از سوی دیگر، شعر کوتاه می‌تواند قدمی برای شکوفایی استعدادهای شاعران باشد، چه بسا شاعری از عهده سرودن یک غزل یا قصیده یک‌دست و روان در ابتدای راه برنیاید ولی بتواند یک رباعی یا دو بیتی تأثیرگذار بسراید. در واقع یکی از اهداف برگزاری این کنگره‌ها استعدادیابی شاعران جوان است.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر درباره ویژگی‌ها و شرایط آثار یادآور شد: آثاری که قبلاً منتشر شده و یا در سایر کنگره‌ها برگزیده شده باشند، به مرحله داوری نهایی راه نخواهند یافت. همچنین فقط آثاری که به زبان معیار سروده شده باشند، مورد بررسی قرار می‌گیرند و آثاری که به زبان محاوره باشند قابل پذیرش نیستند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.