نانی زاد: اگر بخواهم به کسی کتابی هدیه دهم برترین هدیه کتاب قرآن خواهد بود

در برنامه «شابک» مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 29 آبان, 1396 - 11:15
یک شاعر گفت: اولین شعرم را تحت تاثیر کتاب‌هایی که والدینم برایم می‌خواندند و مجلاتی مانند «کیهان بچه‌ها» سرودم.

به گزارش حلقه وصل، فاطمه نانی‌زاد نویسنده و شاعر با حضور در برنامه تلویزیونی «شابک» در خصوص شعر و شاعری گفت: شعر پاسخ و واکنش هر شاعر به اتفاقات و زندگی اطرافش است. اولین شعرم را تحت تاثیر کتاب هایی که والدینم برایم می خواندند و مجلاتی مانند کیهان بچه ها سرودم. آشنایی بچه ها با کتاب آنها را به کتاب و مطالعه علاقمند می کند و آموزش بوسیله کتاب بهتر است.

وی افزود: در سال اول ورودم به دانشگاه آقای امیری اسفندقه از اولین اساتیدی بودند که از محضرشان بهره بردم و خط مشئ که ایشان به من می دادند کمک کرد که خودم را در حوزه شعر پیدا کنم.

نویسنده کتاب «سوختگان وصل» با اشاره به کتاب هایی که هر ایرانی باید حتما آنها را مطالعه کند عنوان کرد: کتاب مقدس قرآن، دیوان حافظ و سعدی کتاب هایی هستند که هر ایرانی باید حتما آنها را مطالعه کنند و قطعا از خواندن آنها استفاده های بسیاری خواهند برد و اگر بخواهم به کسی کتابی هدیه دهم برترین هدیه کتاب قرآن خواهد بود.

نانی‌زاد در معرفی آثار خود شرح داد: من یک مجموعه شعر با عنوان «باران بی هوا» و بیست و دو جلد کتاب گرداوری کرده‌ام با عنوان «سوختگان وصل» که عنوان همایش ادبی در دفتر ادبیات و هنر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران است که بصورت سالانه در حوزه ادبیات دفاع مقدس برگزار می شود.

گفتنی است معرفی و متن خوانی کتاب «حسین علی» به قلم م.موید از دیگر بخش های برنامه شابک بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.