تصویرگری‌های رمان «هستی» کتاب شد

همزمان با هفته دفاع مقدس؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 22:00
آثار کارگاه تصویرگری رمان «هستی» در قالب کتابی،‌ هم‌زمان با هفته دفاع مقدس از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش حلقه وصل، کارگاه تصویرگری «هستی» بر گرفته از اثر فرهاد حسن‌زاده در سال 1391 برگزار شد. در این کارگاه 12 تصویرگر همچون لیدا معتمد، عاطفه شفیعی‌راد، میترا عبدالهی، ماهنی تذهیبی، راحله برخورداری و... با حضور نویسنده‌ی اثر و آشنایی بیشتر با داستان کتاب «هستی» به خلق تصاویری پرداختند.

این در حالی است که بستر داستان‌های رمان هستی واقعه بزرگ دفاع مقدس است و زندگی جسورانه و شیطنت‌‌های بچه‌گانه‌ هستی شخصیت اصلی این رمان، هم‌زمان با جنگ تحمیلی مشقت‌هایی را برای او به وجود می‌آورد.

بر همین اساس ماحصل کارگاه تصویرگری رمان هستی در خرداد 92 و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در قالب نمایشگاهی به مخاطبان معرفی شد. هم‌اینک نیز انتشارات کانون کتابی را برای معرفی این کارگاه و تصاویر خلق شده در آن منتشر کرده است.

مقدمه‌ی این کتاب از سوی سمیه علیپور مدیر پروژه و نمایشگاه رمان هستی نگاشته شده است. ضمن آن‌که گزارشی از این کارگاه نیز در کتاب به چاپ رسیده است. علاقه‌مندان علاوه بر مطالعه‌ی زندگی‌نامه فرهاد حسن‌زاده، با تصویرگران این کارگاه نیز آشنا می‌شوند. ضمن آن‌که هر تصویر در کنار متن آن قرار گرفته تا این کتاب کاربردی جامع‌تر برای مخاطبان و علاقه‌مندان پیدا کند.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرده است که با توجه به انتشار نسخه‌ی انگلیسی رمان «هستی» و «زیبا صدایم کن» و انتخاب فرهاد حسن‌زاده به عنوان نامزد جایزه‌‌ی آستریدلیندگرن انتشار اثری که بتواند از نگاهی دیگر به آثار این نویسنده‌ی نام آشنا بپردازد ضروری به نظر می‌رسید. آثار گروهی تصویرگران و ثبت نظرها و نگاه آنان به این اثر می‌تواند نگاهی دیگر به وجوه مختلف این اثر ممتاز ادبی باشد.

 این اثر 7هزار تومان قیمت دارد و قابل خریداری از تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.