پیوند معنایی روایت های عاشورایی با خاطرات مدافعان حرم در «جاودانگی»

به مناسبت هفته دفاع مقدس روی آنتن می رود؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 16:15
جاودانگی به گفت‌وگو با همرزمان و نزدیکان شهدای مدافع حرم و شرح نگرش و ارادت آنان به امام حسین(ع) و اصحابشان می‌پردازد.

به گزارش حلقه وصل، برنامه «جاودانگی» که به پیوند معنایی روایت های عاشورایی با خاطرات مدافعان حرم می پردازد، کاریست از گروه برنامه های تلویزیونی مرکز بسیج رسانه ملی که جواد طالبی از دانش آموختگان دانشگاه صداوسیما تهیه کنندگی و سید مهدی حسینی و صادق بی بی شهربانویی کارگردانی آن را بر عهده داشته اند.

این برنامه در ۱۰ قسمت با ساختار ترکیبی به بازنمایی و پیوند معنایی روایت های عاشورایی با خاطرات و مدافعان حرم و شرح نگرش آنان به واقعه عاشورا و ارادتشان به راه عاشورا می پردازد، این برنامه نقش توسل ها به امام حسین(ع) و اصحاب ایشان در مبارزات علیه تکفیری ها را روایت نموده و همگرایی راه عاشورا با مجاهدت های رزمندگان اسلام در دفاع از حرم اهل بیت(ع) را تداعی و بازنمایی می کند.

وجه تسمیه این برنامه نیز بر جاودانگی راه و جاودان سازی رهروان راه حسین(علیه السلام) و دفاع از حرم و حریم اسلام ناب تاکید دارد.

در برنامه جاودانگی شاهد گفت و گو با بهرام بهزاد آتش نشان مدافع حرم، فرهاد کامران فرزند شهید جنگ تحمیلی 8 ساله و مدافع حرم، ناصر جالو جانباز شیمیایی جنگ، محسن ابراهیمی مدافع حرم، رضا تقوی برادر سه شهید و مدافع کنونی حرم، مهدی هداوند و سعید خشکباری رزمنده دفاع مقدس و مدافع حرم، ترکاشوند و افضل قربانخانی مادر و پدر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی و محمد حسین صدرزاده برادر شهید صدرزاده و برخی دیگر از رزمندگان دافع حرم و نزدیکان آنها هستیم.

«جاودانگی» برای پخش در تقارن زمانی هفته دفاع مقدس و ایام محرم و صفر از شبکه‌های سیما، استانها و خبر طراحی و تولید شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.