نگارش نخستین جلد از مجموعه «دختران جنگ» به پایان رسید

فتاحی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 13:45
مهناز فتاحی از پایان نگارش نخستین جلد از مجموعه داستانی «دختران جنگ» تحت عنوان «گم‌ بی» خبرداد.

به گزارش حلقه وصل، مهناز فتاحی نویسنده؛ پیرامون تازه‌ترین اثر خود اظهار داشت: «گم بی» عنوان اثر داستانی است که تحویل سوره مهر شده است.

وی در توضیح بیشتر پیرامون این داستان که برای گروه سنی کودکان نوشته شده ابراز داشت: این اثر روایت داستانی واقعی از دوران دفاع مقدس است، دختری که در روزهای بمباران به همراه مادر و پدر خود وارد پناهگاه می‌شود و در اوج حملات عراقی‌ها زیر بمباران می‌ماند.

وی گفت: پدر و مادر این کودک با این تفکر که او به شهادت رسیده او را رها می‌کنند و می‌گریزند. در حالی که او زنده است و سال‌ها از خانواده‌اش دور می‌ماند و...

نویسنده کتاب «فرنگیس» خاطر نشان کرد: او به روستایی می‌رود که مردم او را «گم بی» به زبان کردی یعنی گمشده می‌نامند، اما خانواده در ادامه جستجوهایش به همراه پلیس او را می‌یابند.

به گفته این نویسنده، این اثر داستانی دفاع مقدسی و مربوط به دوران جنگ است، تجربیات و خاطرات و وقایعی که برای یک دختر 6 ساله رخ می‌دهد و او را از خانواده دور می‌کند.

فتاحی با اشاره به تجربیات سخت این کودک و واقعی بودن داستان گفت: برخی خوانندگانی که داستان را خوانده‌اند آن را غیر واقعی می‌دانند در حالی که می‌خواستم واقعیات را نشان دهم تا کودکان بدانند جنگ چقدر می‌تواند ماجرای غیر پیش‌بینی بوجود آورد.

وی گفت: زبان داستان صمیمی و روان است . این اثر پیش از این در مسابقه داستان مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رتبه نخست را کسب کرده بود، که چندی است برای انتشار به سوره مهر ارائه شده که پس از تصویرگری چاپ می‌شود.

این نویسنده در پایان بیان کرد:«گم بی» نخستین کتاب از مجموعه داستان‌های دختران جنگ است که نوشته شده؛ کتاب دوم این مجموعه هم در دست تالیف است. که بزودی از سوی سوره مهر منتشر خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.