تعهد مسئولانمان نسبت به فرهنگ و هنر کم شده است/ چشممان به دست جشنواره هایی که عوامل آن در خون بی گناهان غرق هستند نباشد

سردار نقدی مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 13:15
معاون فرهنگی سپاه پاسدارن گفت که برخی از فیلمسازان نباید چشمانشان به دست جشنواره هایی باشد که پایشان در خون بی‌گناهان گیر کرده است.

به گزارش حلقه وصل، مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقد س و تجلیل از 10 هنرمند عرصه دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه 4 مهرماه با حضور جمعی از هنرمندان و مقامات لشکری و کشوری در سالن سینمای سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم گروه هنری حنانه روی صحنه آمدند و به اجرای نمایشی پرداختند و بعد از آن حسن هوشیار مداح اهل بیت(ع) روی صحنه آمد و به مناسبت ماه محرم روضه خواند.

سپس از هنرمندان عرصه دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

شهریار بحرانی، جمال شورجه، حبیب الله صادقی، هادی عبدالملکی، مراد سروری و غلامرضا راه پیما از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم آنها تقدیر به عمل آمد.

سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: بسیار زیباست این دفاع مقدسی که هم زمان شده است را محرم حسینی(ع). دفاع مقدس ما بسیار ارزشمند است، در هیچ نقطه ای از تاریخ نمی توانید پیدا کنید که تمام ابرقدرت های جهان به یک ملتی بتازند و آن ملت تا پای جان جلوی آنها به ایستند. دفاع مقدسی که در آن جوانانی حضور داشتند که بعضاً در شناسنامه خود دست می بردند که در جبهه ها حضور داشته باشند، نوجوانانی که از حضرت قاسم(ع) درس گرفته بودند. مانند شهید مرحمت بالازاده.

وی ادامه داد: شهدای دفاع مقدس ما از آموزه های کربلا درس گرفته بودند. تفکر فداکاری برای رسیده به حقیقت امروز در برابر تفکر کاخ نشینی است. امروز دشمن تلاش می کند که این دفاع معجزه آسا را از ما بگیرد. آنها فهمیده اند که اگر در انقلاب اسلامی با دستان خالی پیروز شدیم، اگر در دفاع مقدس با تمام دنیا جنگدیم، همه اینها به خاطر فرهنگ ایثار و شهادتی است که مردم ما از امام حسین(ع) گرفته اند. آمریکا اولین کشوری بود که با ناوگان خود در سالهای دفاع مقدس به ایران حمله کرد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز 270 شبکه معاند با پول استکبار جهانی برنامه می سازند تا فرهنگ ایثار و شهادت را از مردم ایران بگیرند. آنها می خواهند از یک ملتی که سالها پنجه در پنجه اسکبار جهانی داشته است، یک ملت ضعیف و خنثی بسازند. متاسفانه برخی از فیلمسازان کشورمان فقط می خواهند بدی های جامعه را نشان دهند، من خطاب به آنها می گویم که مقداری سر دوربینت را بالا برگیر و خوبی ها را هم نشان دهد، روا نیست که با پول بیت المال جامعه ایرانی را متززل کنید. اگر مردم یمن امروز به سربلندی رسیده اند بخاطر این است که ایستادند و ایستادگی کردند. بیاید همواره حقیقت را بگوییم، چشممان به دست جشنواره هایی که عوامل آن در خون بی گناهان غرق هستند نباشد. مگر نه آن جایزه صلح نوبل را به آن خانمی دادند که آن همه جنایت در میانمار کرد.

وی افزود: امروز تعهد مسئولانمان نسبت به فرهنگ و هنر کم شده است. چرا فقط صحبت از ریل و راه آهن و معیشت به میان می آورید؟ در حال حاضر مشکلات فرهنگی ما بسیار زیاد است. کشورهای دیگر فیلم هایی را اکران نمی کنند که منتج به بیشتر شدن اعتیاد و چه و چه در کشورشان شود. اما در کشورمان این مراقبت ها صورت نمی گیرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.