بیش از 2500 نفر از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی بازدید کردند

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان مرکزی:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 11:15
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی از برگزاری دومین دوره از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی در اراک خبر داد و گفت: طی مدت بیست روز برپایی نمایشگاه بیش از 2500 نفر از نمایشگاه بازدید کردند.

علی جانباز مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی به حلقه وصل گفت: دومین دوره نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی از 15 شهریورماه تا روز گذشته سوم مهرماه در اراک دایر شد و بیش از 2500 نفر از این نمایشگاه دیدن کردند.

جانباز بیان داشت: از آنجا که نوشت افزار و به طور کلی لوازم التحریر مهمترین کالای مصرفی و مورد نیاز دانش آموزان است فرهنگ سازی پیرامون استفاده از نوشت افزار ایرانی از اولویت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.

وی ادامه داد: امروزه شخصیت ها و مشاهیر تأثیرر بسزایی در سبک زندگی نوجوانان دارند و غفلت از این موضوع موجب برخی از تغییرات نا متعارف فرهنگی اجتماعی در این رده سنی شده است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی  با اشاره به چالش های فرهنگی جامعه امروز تصریح کرد:  گسترش رسانه ها و شبکه های اجتماعی و ارتباط اقشار مختلف جامعه با دنیای مجازی، عدم ارتباط نوجوانان را با این نوع از فرهنگ ها وسبک زندگی اجتناب ناپذیر کرده است و دراین میان آنچه کارساز و تأثیرگذار است معرفی شخصیت های امین و جذاب است.

وی همچنین در خصوص میزان دغدغه مندی ارگان ها و سازمان ها نسبت به مسائل فرهنگی گفت: متأسفانه متولیان امور فرهنگی و اجتماعی در دستگاه های مختلف استان از این موضوع غفلت کرده و این مسئله از اولویت چندانی برخوردار نیست و با توجه به اینکه کالاهای مؤثر در فرهنگ سازی همه روزه در اختیار دانش آموزان است این مهم به فراموشی سپرده شده است و چون در ابلاغیه ها و بخشنامه ها الزامی دیده نمی شود هرساله هیچ گونه توجهی به آن نشده و اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

جانباز افزود: مجموعه فرهنگی زندگی بهشتی که مجری این طرح عظیم در استان است یک مجموعه مردمی و غیر دولتی است که با سرمایه شخصی و ریسک وارد این میدان شده که این اقدام مصداق بارز آتش به اختیاری است که مقام معظم رهبری اقشار دغدغه مند را به اهتمام به آن توصیه نمودند.

وی یادآور شد: البته در کنار این نمایشگاه غرفه معرفی و تشریح آثار فرهنگی مخرب به منظور مقابله با جنگ نرم و غرفه تعویض کاغذ باطله با دفتر نو نیز برپا بوده است.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.