نهادهای فرهنگی جامعه به تبیین مواضع انقلابی گری بپردازند

حجت الاسلام رئیسی در اصفهان:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 09:15
تولیت آستان قدس رضوی در جمع نخبگان بسیجی اصفهان با تاکید بر اینکه انقلابی گری باید با حرکتی مخلصانه همراه با تعقل تجلی یابد، گفت: نهادهای فرهنگی جامعه باید با تعامل با یکدیگر و به منظور حفظ سرمایه های اجتماعی به تبیین مواضع انقلابی گری بپردازند.

به گزارش حلقه وصل، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی روز گذشته سوم مهر ماه در جمع نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان به ضرورت ارتباط آستان قدس با اساتید و علمای حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد و گفت: فقه اسلامی شامل تمام شئون زندگی بشری است و برای همه لایه های زندگی اجتماعی پیام دارد.

وی با تاکید بر اینکه بایستی در حوزه های مختلف بانکداری، اقتصاد، سیاست و هنر از فقه کمک بگیریم، اظهار داشت: مجتهدان دینی باید تلاش کنند تا پاسخ همه سوالات جامعه را از دریچه فقه بدهند تا آثار و برکات آن تجلی پیدا کند.

حجت الاسلام رییسی برکات محرم و صفر در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: امروزه می توان با استفاده از رسانه و هنر به تبیین عصمت و طهارت پرداخت.

وی به راه اندازی آزمایشی شبکه تلویزیونی امام رضا(ع) از ابتدای سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: شبکه در حال حاضر 3 ساعت برنامه در شبانه روز دارد اما به مرور زمان گسترش پیدا خواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تحکیم خانواده را از دغدغه های علما عنوان کرد و گفت: طلاق یک اسیب اجتماعی پر خطر است که بایستی آمار آن کاهش یابد چرا که با جلوگیری از این پدیده شوم می توان در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاد.

وی با تاکید بر اینکه انقلابی گری باید با حرکتی مخلصانه همراه با تعقل تجلی یابد، تصریح کرد: نهادهای فرهنگی جامعه باید با تعامل با یکدیگر و به منظور حفظ سرمایه های اجتماعی به تبیین مواضع انقلابی گری بپردازند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.