کتاب صوتی «فصل شیدایی لیلاها» منتشر شد+صوت

به همت انتشارات نوین کتاب گویا؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 2 مهر, 1396 - 14:30
«فصل شیدایی لیلاها» نوشته سیدعلی شجاعی، هفت روایت از حرکت حسین‌بن علی(ع) از مکه به کربلاست. داستان لیلاهایی که عاشق و مجنون شدند.

به گزارش حلقه وصل، انتشارات کتاب نیستان همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید‌الشهدا(ع) چاپ هشتم کتاب «فصل شیدایی لیلاها»  را روانه بازار نشر کرد. این کتاب برگزیده سومین دوره جشنواره ملی جوان ایرانی شده است.

«فصل شیدایی لیلاها» درباره دو گروه از اصحاب کربلا است، کتاب از یک سو داستان اصحابی را روایت می‌کند که ابتدا یار امام حسین(ع) بودند، اما در لحظات آخر ایشان را تنها گذاشتند و از سوی دیگر داستان افرادی را به تصویر می‌کشد که ابتدا، به هر نحوی با امام نبودند اما در ادامه از یاران وفادار ایشان شدند. این رمان در سال 89 برای نخستین‌بار منتشر شد.

کتاب از 23 فصل تشکیل شده است و در معرفی آن آمده است:‌ «این کتاب روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین(ع)، از 18 ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا است. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان. زهیر بن قین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبیدالله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی و من. چه در کنار امام چه در مقابل. آن‌جا که لیلاها عاشق و مجنون می‌شوند و گاه که سنگ هم می‌گرید اما انسان کوچکترین رحم نمی‌آورد. نگاه به بعدی دیگر از عاشورا. و حرکت در لایه آسمانی مسیر عاشورا. امام می‌داند و پیش می‌رود و ... و لیلاها را می‌خواند و مرزی می‌شود تا قیامت برای روز و شب و نور و ظلمت...

در بخشی از این کتاب آمده است: «و ما هفت تن بودیم، برای برافروختن، برنشاندن و سوختن در میان آتشی تا به ابد فروزان. هفت نفر از هزاران. از آن آتشگاه، ققنوسانی تا ملکوت پرگشودند و خاکسترانی تا به همیشه تاریخ نفرین شده ماندند که امروز، ما هفت تن، ققنوس و خاکستر، با همان دستار و کردار، طنین هزارباره و نامکرر آن واقعه بزرگ را به روایت نشسته­‌ایم».

انتشارات نوین کتاب گویا کتاب صوتی «فصل شیدایی لیلاها» را نیز با صدای مصطفی رحماندوست و شاهین علایی‌نژاد منتشر کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.