راه و رسم دلدادگی حاج یوسف یوسفی منش در «پیرغلامان عشق»

روی آنتن شبکه دو ببینید:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 1 مهر, 1396 - 16:00
در مستند روایی «پیرغلامان عشق»، شنبه ۱ مهر ماه حاج یوسف یوسفی منش، پیرغلام اهل بیت علیهم السلام مقابل دوربین این برنامه قرار می‌گیرد.

به گزارش حلقه وصل، حاج یوسف یوسفی منش کشاورز و نویسنده ایست از منطقه سلسله و بسطامِ استان لرستان که مداحی اهل بیت (ع) را عشقش می داند و نه شغلش و علاوه بر مرثیه خوانی های معمول؛ مداحی لکی و لری را با همه وجود در عزاداری ها به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تقدیم می کند.

مستند «پیرغلامان عشق» با انتخاب مداحان پیشکسوتی از سراسر کشور آیین های عاشورایی در اقلیم های متفاوت را با شیوه ها و منش های خاص به تصویر می کشد. از طرفی معرفی شیوه صحیح و اصولی مداحی، معرفی سبک های سنتی عزاداری سرور و سالار شهیدان، زنده نگه داشتن یاد و نام پیر غلامان مرحوم و پیشکسوت در سراسر کشور، ترویج انتخاب پوشش و اخلاق صحیح مداحی، بررسی اهمیت مطالعه مقاتل و کتب اشعار شاعران آیینی، انتقال عزاداری اصولی و سنتی به نسل جوان و... از جمله محورهای اصلی ساخت این مستند بوده است.

این برنامه کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی هادی خدادی که در دهه اول محرم ساعت 23:30 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.