سال تحفیظی جدید مدارس شبانه‌روزی قرآن و نهج‌البلاغه آغاز شد+عکس

حجت‌الاسلام حسن زاده خبرداد؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 1 مهر, 1396 - 11:15
همزمان باشروع به کار سال تحفیظی جدید درمدارس شبانه روزی قرآن ونهج البلاغه موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان درشهریور ماه 96، این شهرستان میزبان جوانان علاقه مند ازکشورهای عراق، پاکستان و تاجیکستان جهت حفظ قرآن ونهج البلاغه قرارگرفت.

به گزارش حلقه وصل، مؤسسه امیرالمومنین(ع) کاشان اولین موسسه‌ای است که حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه را همراه با ترجمه و تفسیر به صورت شبانه‌روزی در کشور برگزار می‌کند.

نام‌نویسی در دوره‌های حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه این مؤسسه در اردیبهشت و خرداد امسال صورت گرفت که 200 نوجوان و جوان از سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی آمادگی خود برای شرکت در این دوره اعلام کردند که پس از ارزیابی توانمندی‌های آن‌ها مرحله مقدماتی در مردادماه با حضور 40 قرآن‌آموز برگزار شد.

دوره حفظ یک ساله قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان از امروز آغاز شده است و در این دوره علاوه بر جوانانی از 18 استان کشور، قرآن آموزان غیرایرانی از کشورهایی همچون پاکستان، عراق و تاجیکستان حضور دارند.

اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت ارشاد و کمک هزینه حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره و امتیاز شرکت درآزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم به منظور کسب مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث ویژه حافظان کل قرآن کریم از مزایای طرح حفظ یک‌ساله قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) است.

به گزارش فارس، مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم اقدام به برگزاری طرح تخصصی حفظ یکساله قرآن کرده است که با بیش از 10 سال سابقه فعالیت تاکنون بیش از 110 حافظ کل قرآن و بیش از 1000 حافظ قسمت‌هایی از این کتاب شریف را درقالب طرح‌های هفتگی، یکساله، نیم‌روزی و شبانه‌روزی تربیت کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.