مراسم رونمایی از ترجمه اردوی 2 کتاب رهبر انقلاب و شهید مطهری برگزار شد

صبح امروز صورت گرفت؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 29 شهريور, 1396 - 15:00
مراسم رونمایی از ترجمه کتاب‌های امین زبان و ادب پارسی، انسان 250 ساله و خدمات متقابل  اسلام و ایران  به زبان اردو امروز در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

به گزارش حلقه وصل، آثار منتشرشده  نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان به زبان اردو،  با حضور رسول اسماعیل زاده دوزال رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات و محمدحسن مقیسه، از نویسندگان کشورمان در خبرگزاری تسنیم، رونمایی شد.

در این نشست از کتاب‌های امین زبان و ادب پارسی، تألیف محمدحسن مقیسه، انسان 250 ساله نوشته مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و خدمات متقابل اسلام و ایران نوشته آیت‌الله شهید مرتضی مطهری (ره) جلد 1 و 2  که به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در کراچی پاکستان و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات در قالب طرح تاپ به زبان اردو ترجمه شده است رونمایی شد.

در این نشست اسماعیلی رسول اسماعیل زاده دوزال رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات با اشاره به اهداف این مرکز گفت: این مرکز کار رسمی خود را از سال 92 با ابلاغ رییس جمهور آغاز کرده است و سعی دارد نظارت و هدایت و حمایت خود را در حوزه نشر و ترجمه  بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهد.

وی ادامه داد: تا کنون 150 اثر در حوزه های معارف اسلامی،علوم انسانی و ادبیات و شعر توسط این مرکز ترجمه شده است.

در ادامه این نشست محمد حسن مقیسه نویسنده کتاب امین زبان و ادب فارسی درباره اهمیت نگارش این کتاب گفت :این مقوله از این جهت برای من مهم بود که تا کنون از مقام معظم رهبری در حوزه های فقاهت، علوم سیاسی و بین‌الملل، مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مطالب زیادی داشتیم اما تا کنون اثری از نظرات ادبی ایشان نداشتیم و این بخش از منویات ایشان مغفول مانده بود. این در حالی است که پیشتازی ایشان در زمینه ادبیات فارسی به سالهای پیش از انقلاب و شرکت ایشان در جلسات شعر مشهد بازمی‌گردد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.