تئاتر باید به عنوان ابزاری کارآمد در جنگ نرم مورد استفاده قرار بگیرد

نصیربیگی:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 29 شهريور, 1396 - 13:15
مدیر گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: هدف ما صرفا برگزاری جشنواره نیست و به آن نگاه جشنواره‌ای نداریم و سعی می‌کنیم تا مردم در آن حضوری چشمگیر داشته باشند.

به گزارش حلقه وصل، «امیر نصیربیگی» مدیر گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح در دیدار اصحاب رسانه با اشاره به اینکه امسال جشنواره تئاتر مقاومت برگزار نخواهد شد، اظهار داشت: برای امسال کار نمایشی مأمن آماده شده که از 15 مهر اجرای خود را شروع خواهد کرد. این نمایش که یک کار فرمی است، در نوع خود یک کار نو بدیع است. گروه هنرهای نمایشی بر خود واجب دانسته که فضایی را فراهم کند برای ورود جوانان به هنر تا شاهد کشف استعدادهای تازه‌ای باشیم.

وی ادامه داد: به دلیل تجمیع برنامه‌های دفاع مقدس و ایام محرم انتشار فراخوان جشنواره تئاتر مقاومت به نیمه دوم مهر موکول شده است. سعی ما این است که نگاه ما به تئاتر مقاومت، جشنواره‌ای نباشد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده جشنواره تئاتر مقاومت در نیمه دوم آذرماه 1397 برگزار خواهد شد. به منظور مدیریت درست جشنواره، دبیرخانه جشنواره همزمان با انتشار فرخوان ایجاد خواهد شد که شامل بخش‌های متفاوتی مثل نمایشنامه نویسی، کودک و نوجوان، ملی و بین‌المللی است.

نصیربیگی با تاکید بر حضور مردم در جشنواره توضیح داد: سعی ما این است که خروجی این کار برای مردم باشد و فرصت اجرا برای مردم در همه جا بوجود بیاید. باید تئاتر مقاومت با رویکرد جدیدی به کار خود ادامه دهد. در بخش بین‌الملل صرفا به چند کشور همسایه محدود نیست و از همه کشورهایی که با ما نقاط مشترک فکری دارد، دعوت خواهد شد.

مدیر گروه هنرهای نمایشی در ادامه گفت: تولید سوژه با موضوع دفاع مقدس ‌و انقلاب اسلامی از برنامه‌هایی است که به آن پرداخته خواهد شد. بر همین اساس یک گروه حرفه‌ای مشغول تولید داستان‌هایی هستند که ظرفیت بالایی برای تولید نمایش دارند. با توجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری بر هنر تئاتر دارند سعی ما این است که هنرهای نمایشی چه در بخش مدیریتی و هنری آن اتفاق خوبی بیفتد. باید شرایط بومی خود را در تئاتر ایجاد کنیم تا شاهد تعالی این هنر باشیم. تولید متون نمایشی و پژوهشی راهی است برای رسیدن به نقطه مطلوب تا این تئاتر به عنوان ابزاری کارآمد در جنگ نرم مورد استفاده قرار بگیرد. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.