همایش شیرخوارگان حسینی(ع) همزمان در 41 کشور جهان برگزار می‌شود/ از دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) رونمایی شد

منافی پور مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 28 شهريور, 1396 - 15:00
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) گفت: این همایش جهانی در چهار هزار و 500 نقطه و 41 کشور جهان برگزار می‌شود و در تهران نیز 31 شهریور ماه در مصلای تهران شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

به گزارش حلقه وصل، نشست خبری پانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی(ع) پیش از ظهر امروز(سه شنبه 28 شهریور ماه) با حضور داود منافی پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)  و اصحاب رسانه در حسینیه نورالبکاء برگزار شد.

منافی پور با اشاره به برگزاری این همایش جهانی در چهار هزار و 500 نقطه و 41 کشور جهان ابراز داشت:  این مراسم در روز جمعه اول ماه محرم الحرام برابر با 31 شهریور ماه برگزار می شود که این مراسم در تهران در مصلای امام خمینی(ره) با حضور شیرخوارگان پایتخت و مادرانشان ساعت 9 صبح برپا می شود.

وی افزود: دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) امروز رونمایی می شود، در این دکترین تاکید شده است کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر(ع) حیات کربلاست که این دکترین سه روز پیش به دفتر مقام معظم رهبری تحویل داده شده است.

دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) اظهار داشت: نذرنامه این همایش به 8 زبان از جمله عربی، انگلیسی، روسی، آدری، استانبولی، سواحلی و ... ترجمه شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق هماهنگی با هیات رزمندگان، حرم حضرت امام خمینی(ره) هم شاهد حضور شیرخوارگان حسینی(ع) در اول ماه محرم خواهد بود، ادامه داد: برنامه اصلی شیرخوارگان در مصلای امام خمینی(ره)  است که آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت شهر تهران به ایراد سخنرانی می پردازد و علی انسانی ذاکر اهل بیت در مصیبت خاندان آل طه به مرثیه سرایی می پردازد.

منافی پور با اشاره به فعالیت و هماهنگی های های برون مرزی مجمع جهانی علی اصغر(ع) در کشورهایی مانند هند، روسیه، نیجریه، داغستان روسیه خاطرنشان کرد: مدیریت تحقیقات استرتژیک در مجمع ایجاد شده است که در تلاش هستیم با دعوت از نخبگان شیعه و سنی و حتی مسیحیان این روضه علی اصغر را بیش از بیش گسترش دهیم به همین منظور اسقف اعظم سیبویه را به برنامه مصلا دعوت کردیم.

وی گفت: همچنین بعد از اربعین حسینی(ع) هیاتی متشکل از علما و اعضای مجمع جهانی علی اصغر(ع) راهی واتیکان رم خواهند شد، همچنین بنا داریم بیمارستان  کودکان علی اصغر(ع) را راه اندازی کنیم که کارهای مقد ماتی آن انجام شده است و در همین جا از خیران برای کمک به ساخت این بیمارستان دعوت می کنیم.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)  با اشاره به دوخت بیش از یک میلیون لباس برای این مراسم گفت: بیش از 70 نقطه کار دوخت این لباس ها را انجام دادند که به کشورهای اروپایی، آفریقایی و حتی آسیای خاور دور هم ارسال می شود.

در پایان این مراسم از دکترین مجمع جهانی علی اصغر(ع) رونمایی شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.