برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از ۱۰۰ نقطه از استان کرمانشاه

همزمان با سراسر کشور؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 28 شهريور, 1396 - 15:15
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در کرمانشاه گفت: همایش شیرخوارگان حسینی را بعد از همایش میلیونی اربعین می توان بزرگترین همایش جهان اسلام دانست که امسال نیز در بیش از ۱۰۰ نقطه از استان کرمانشاه برگزار می شود.

فرهاد دوستی دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در کرمانشاه به حلقه وصل گفت:  این همایش با پشتوانه فکری دوساله در سال۸۲ در تهران برای اولین بار و در سال ۸۳ در شهر کرمانشاه توسط هیئت یازهرا(س) برگزار شد.

دوستی افزود: همایش شیرخوارگان حسینی را بعد از همایش میلیونی اربعین می توان بزرگترین همایش جهان اسلام دانست که هر ساله به صورت همزمان در اولین جمعه ماه محرم در سراسر جهان تشیع برگزار می گردد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال نیز در بیش از ۱۰۰ نقطه در استان کرمانشاه و بیش از ۴۵۰۰نقطه در سراسر جهان میزبان این همایش باشند.

دبیر استانی این مجمع با تاکید به عزاداری درست در ایام محرم افزود: هدف از برگزاری این همایش نمایش سند مظلومیت امام حسین(ع) در واقعه عاشورا و عزاداری درست و بدون آسیب است.

دوستی در ادامه به برنامه های جانبی این همایش اشاره کرد و افزود: سال گذشته برنامه عیادت از بیمارستان کودکان کرمانشاه را داشتیم که به لطف خدا و پیگیری های نماینده محترم ولی فقیه در استان کرمانشاه اولین کتابخانه تخصصی کودکان در بیمارستان دکتر کرمانشاهی و تجهیز شدن این بیمارستان به لوازم مورد نیاز پزشکی انجامید.

وی از جذب حامی برای سرپرستی کودکان بی سرپرست تحت پوشش کمیته امداد در کنار این برنامه خبر داد و افزود: سال های گذشته کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه در کنار این همایش حامی برای کودکان بی سرپرست تحت پوشش خود جذب کرده بود که امسال هم با هماهنگی های بعمل آمده این طرح اجرا خواهد شد.

دبیر اجرایی این همایش در کرمانشاه افزود: در همایش امسال از خانواده های شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه و همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس از سرداران جنگ تحمیلی تقدیر خواهد شد.

دوستی با اشاره به جنایات انجام گرفته علیه مردم مظلوم میانمار علی الخصوص کودکان این کشور افزود: امسال برنامه ویژه ای در این همایش در محکومیت این جنایات تدارک دیده شده.

وی در ادامه افزود: جای خالی یادواره شهدای خردسال هر ساله در بین یادواره های شهدا احساس می شد که امسال تصمیم گرفتیم در کنار همین همایش یادواره ای برای شهدای خردسال چه در ایران و در سایر کشور های مورد ظلم واقع شده برگزار نماییم.

دوستی از نبود حسینیه یا مصلی ای که بتوان مراسمات اینچنین را در آن برگزار کرد گلایه کرد و گفت: هرساله به دلیل نبود مکان مناسب مجبوریم همایش شیرخوارگان حسینی را در بزرگترین سالن ورشی کرمانشاه برگزار کنیم.

وی در ادامه گفت: امسال نیز این همایش بزرگ در سالن ورزشی امام خمینی کرمانشاه واقع در بلوار طاقبستان برگزار می شود که پیش بینی می شود استقبال ۱۵ الی ۲۰ هزار نفری از این همایش صورت گیرد.

 دوستی اضافه کرد: امسال در حدود ۲۰هزار دست لباس شیرخوارگان بصورت رایگان در بین مردم استان کرمانشاه توزیع می شود.

دبیر استانی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در پایان از زحمات امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کرمانشاه در حمایت و پیگیری امورات این همایش تشکر کرد و افزود: اگر عنایت ویژه ایشان نبود چند سال پیش این همایش تعطیل می شد که جا دارد از ایشان و همه دستگاه ها و هیات مذهبی که ما را در برگزاری این همایش کمک کردند تشکر بعمل آورد.

گفتنی است همایش شیرخوارگان حسینی جمعه۳۱ شهریور مصادف با اول محرم در ورزشگاه امام خمینی کرمانشاه با همکاری هیئت یازهرا(س)،هیئت رزمندگان اسلام، اداره ورزش و جوانان،شهرداری کرمانشاه،بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه، اداره اوقاف کرمانشاه و صدای و سیمای مرکز کرمانشاه برگزار می گردد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.