جمهوری اسلامی ایران کوچک‌ترین تفاوتی میان ایرانی و افغانستانی قائل نیست

آیت الله طباطبایی نژاد مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 23 شهريور, 1396 - 03:00
نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت: جمهوری اسلامی ایران که ام‌القرای اسلام است کوچک‌ترین تفاوتی میان ایرانی و افغانستانی قائل نیست.

به گزارش حلقه وصل، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد ظهر دیروز در دیدار با افغانستانی‌های مقیم اصفهان اظهار داشت: طی چند سال اخیر فرزندان افغانستانی اجازه استفاده از مدارس ایرانی را نداشتند اما اکنون این امکان برای آن‌ها فراهم‌شده است.

وی افزود: در جمهوری اسلامی که ام‌القرای اسلام است کوچک‌ترین تفاوتی میان ایرانی و افغانستانی نباید باشد در این راستا هر آنچه ایرانیان حق رسیدن به آن را دارند افغانستانی‌ها نیز در ایران همان حق را دارند.

امام‌جمعه اصفهان تصریح کرد: مردم افغانستان علاوه بر ضریب هوشی بالا در کار، کوشش و تدبیر بسیار تلاش‌گر هستند همچنین عشق و علاقه‌ای که مردم افغانستان به امامت و ولایت دارند بی‌نظیر است. در حال حاضر وقت آن رسیده که همگی از غدیر و امامت درس بگیریم باید به‌گونه‌ای خود را برای جواب دادن به وهابیان با جلسات غدیر‌شناسی و اسلام‌شناسی آماده کنیم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در افغانستان، طالبان و داعش همه خود را به‌جای اسلام جا زدند در صورتی که کاری که آن‌ها می‌کنند هیچ شِمری نکرده است. افرادی که از حقوق بشر صحبت می‌کنند اقدامات اسرائیل و داعش و طالبان را حتی محکوم نمی‌کنند و ازاین‌رو مشخص می‌شود که همه آن‌ها با هم همکاری می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه ما باید دشمن‌ستیز باشیم چراکه ائمه اطهار‌(ع) این‌گونه به ما یاد دادند، بیان کرد: امیرالمؤمنین (ع) در آخرین وصیت خود که به امام حسین‌(ع) و امام مجتبی‌(ع) در شب بیست‌ویک ماه مبارک رمضان داشتند فرمودند همواره حامی مظلوم بوده و دشمن ستمگر باشید. خوشبختانه مسلمانان هم شیعه و هم سنی این دستور حضرت امیرالمؤمنین (ع) را عمل کردند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.