سوگواره نمایشی «رکعت به رکعت عاشقی» از شب اول محرم آغاز می شود

نصیربیگی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 21 شهريور, 1396 - 12:00
امیر نصیربیگی درباره سوگواره نمایشی «رکعت به رکعت عاشقی» عنوان کرد: این سوگواره از شب اول محرم آغاز و تا شب شام غریبان ادامه خواهد داشت.

به گزارش حلقه وصل، امیر نصیربیگی مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد روایت فتح درباره سوگواره نمایشی رکعت به رکعت عاشقی گفت: به مناسبت ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با هدف تلفیق روح حماسی این رخداد عظیم تاریخی با هنر ارزشمند و فاخر تعزیه و پرده خوانی، این برنامه با حضور هنرمندان برجسته نمایش های آئینی سنتی از جمله استاد سیاوش طهمورث و سید عظیم موسوی و جمعی از فعالان عرصه تعزیه کشور برگزار خواهد شد.

نصیربیگی در ادامه گفت: یکی از اهداف مهم گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمایت از هنرهای آیینی و مذهبی است که بر پایه اعتقادات و باورهای دینی مردم و جامعه بنا گردیده است و قصد داریم تا ان شاء الله این روند را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و ارتقاء بخشیم.

مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح افزود: این سوگواره نمونه ای ارزشمند از ادای دین هنرمندان و قشر فرهیخته هنرهای نمایشی کشور به واقعه عاشوراست که امیدواریم با همیاری و همکاری دستگاه های ذیربط و مسئولان و متولیان امر از اینگونه آثار که ریشه در باورها و ارزش های جامعه دارد حمایت بیشتر و بهتری به عمل آید تا در طول سال شاهد برپایی بیشتر این گونه مجالس باشیم.

وی در ادامه افزود: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از این پس با نام گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح فعالیت خود را در عرصه تولیدات و مشارکت ها، مجامع و جشنواره ها و انتشارات ادامه خواهد داد و همچون گذشته در حوزه هنرهای نمایشی کشورحضوری موثر و فعال خواهیم داشت.

به گزارش حلقه وصل، سوگواره نمایشی رکعت به رکعت عاشقی از غروب جمعه 31 شهریور ماه مصادف با شب اول محرم الحرام لغایت یکشنبه 10 مهرماه مصادف با شام غریبان حضرت سیدالشهداء (ع) بعد از اذان مغرب به همت گروه هنرهای نمایشی روایت فتح در محل بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در میدان فردوسی ابتدای خیابان شهید سپهبد قرنی روبروی پمپ بنزین به مدت 10 شب برگزار خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.