فروش 10 هزار نسخه از «دخیل عشق» در یک هفته/ برنامه‌ریزی برای توزیع کتاب در هیئت های مذهبی

حسنی مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 21 شهريور, 1396 - 06:00
مدیر انتشارات جمکران از فروش 10 هزار نسخه‌ای کتاب «دخیل عشق» در طول یک‌هفته از آغاز مسابقه کتاب و زندگی خبر داد و گفت: در نظر داریم تا ایام عزاداری محرم برای توزیع کتاب استفاده کنیم.

به گزارش حلقه وصل، «دخیل عشق» نوشته مریم بصیری داستان زندگی انسان‌های آرمان‌خواه در دنیای امروز است. «حوریه» شخصیت اصلی این کتاب است که موضوع کتاب درخصوص نذر او شکل می‌گیرد؛ او نذر کرده که با یک جانباز ازدواج کند. کتاب از فضای یک آسایشگاه جانبازان و معرفی شخصیتی به اسم «رضا»، جانباز دو پا و یک دست و داستان دل‌بستگی حوریه به او آغاز می‌شود. نویسنده در این کتاب به‌خوبی داستان عاشق شدن حوریه و زندگی پرفراز و نشیب او را به تصویر می‌کشد.

پنجمین دوره مسابقه کتاب و زندگی هفته گذشته کار خود را با معرفی «دخیل عشق» به عنوان اثر محوری این دوره آغاز کرد. پیش از این، 15 هزار نسخه از این کتاب منتشر و مورد استقبال مخاطب قرار گرفته است. کتاب در این دوره مسابقه، با کمی تغییر در متن و طراحی جدید جلد و با قیمت مناسب‌تر به منظور تسهیل در خرید برای مخاطب از سوی انتشارات جمکران عرضه شده است.

فروش 10 هزار نسخه از «دخیل عشق» در یک هفته

محمد حسنی، مدیر انتشارات جمکران درباره چاپ جدید این اثر گفت: برای ایام برگزاری مسابقه تاکنون 10 هزار نسخه از این اثر منتشر و عرضه شد. با وجود اینکه به تازگی مسابقه «کتاب و زندگی» کار خود را آغاز کرده است،‌ اما اعلام شده که تمامی 10 هزار نسخه به فروش رفته است، از این جهت قرار است در مرحله بعد نیز 10 هزار جلد از این اثر منتشر و در اختیار مخاطب قرار گیرد. این روند تا زمانی که بازار کشش داشته باشد، ادامه خواهد داشت. استقبال از کتاب در حالی است که هنوز کارهای تبلیغی برای معرفی این کتاب به صورت کامل انجام نشده و تیزر معرفی آن آماده نشده است

برنامه‌ریزی برای توزیع کتاب در هیئات مذهبی

وی با بیان اینکه کار توزیع توسط پنج موزع صورت می‌گیرد، به معرفی این کتاب در هیئات مذهبی در ایام محرم اشاره کرد و ادامه داد: یکی از امکانات ما در انتشارات جمکران، استفاده از این فضا برای عرضه کتاب‌هاست. از سوی دیگر، بسیاری از هیئات مذهبی نیز با ما در ارتباط هستند و بخشی از کتاب‌های خود را از این طریق تأمین می‌کنند. «دخیل عشق» اثری است که نظر محتوایی هم با حوزه دفاع مقدس و هم با حوزه آئین ارتباط محتوایی دارد و از سوی دیگر، با استفاده از جذابیت‌های داستانی به بیان و انتقال این مفاهیم پرداخته است؛ از این رو می‌توان در زمینه توزیع این کار در هیئات در ایام عزاداری محرم نیز برنامه‌ریزی کرد.

چاپ کتاب با کاغذ ایرانی

مدیر انتشارات جمکران با بیان اینکه چاپ‌های جدید این کتاب با استفاده از کاغذ ایرانی چاپ شده است، افزود: ما می‌توانیم تا 30-40 هزار نسخه از این اثر را با استفاده از کاغذ مرغوب ایرانی تولید کنیم. اگر بتوانیم برای چاپ‌های بعدی هم از کاغذ با کیفیت ایرانی استفاده کنیم، حتماً این کار را خواهیم کرد.

برای انتفاع اقتصادی کار نمی‌کنیم

حسنی همچنین از کاهش قیمت کتاب برای ایام مسابقه کتاب و زندگی خبر داد و یادآور شد: کتاب در چاپ‌های جدید با قیمت 10 هزار تومان عرضه می‌شود. ما به دنبال انتفاع مالی و استفاده از این فرصت برای بهره‌مندی اقتصادی نیستیم، در نظر داریم تا از این فرصت برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس استفاده کنیم، هرچند که اگر بخش اقتصادی آن هم تأمین شود، سرانجام صرف کار چاپ خواهد شد.

جایزه ویژه برای دهه هفتادی‌ها

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری و همیاری بیش از 20 نهاد، اقدام به برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی «کتاب‌وزندگی» در سراسر کشور کرده است. این دور از مسابقه به‌یاد شهید محسن حججی برگزار می‌شود. این مسابقه از روز 12 شهریور آغاز و تا پایان آذرماه سال 96 ادامه خواهد داشت. دبیرخانۀ پویش کتاب‌خوانی کتاب‌وزندگی اعلام کرده است برای گرامیداشت یاد و نام شهید حججی که از فعالان حوزۀ کتاب و مسابقۀ کتاب‌وزندگی بود، از میان شرکت‌کنندگان دهۀهفتادی، به پنج نفر جایزۀ ویژۀ دهۀهفتادی‌ها اهدا خواهد کرد. علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.