تئاتر یا مطربی؛ مساله این است!+عکس و فیلم

حلقه وصل گزارش می‌دهد:‏‏‏
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 شهريور, 1396 - 13:30
هادی مرزبان با اولین نمایشش پس از پیروزی جناب آقای روحانی در انتخابات، همه ما را متحیر کرد. در اوج ناباوری دریافتیم که گویا اساسا تئاتر از منظر ایشان همان مطربی است!

سرویس حاشیه نگاری: عموما انسان‌ها نسبت به موضوعات مختلف دیدگاه‌های مختلفی دارند. هرکس با باورها و عقاید خودش زندگی می‌کند، خواه درست باشد یا نادرست. گاهی اوقات با خواندن مطلبی دیدگاهمان به کلی نسبت به موضوعی خاص تغییر می‌کند و گاهی با بیان مطلبی دیدگاه شخص یا اشخاص دیگری را تغییر می‌دهیم.

دیدگاه‌های ما وابسته به گذشت زمان همواره در حال تغییر هستند. هیچ انسانی یافت نمی‌شود که با گذشت زمان دیدگاهش نسبت به هیچ موضوعی تغییر پیدا نکند. چه بسیار اعتقادات راسخی که با گذشت زمان استحاله شده‌اند و چه بسیار اعتقاداتی که با تمام جزئی بودنشان در ظاهر، زیر بنای زندگی‌های بسیاری را شکل داده‌اند.

26 اردیبهشت ماه بود که هادی مرزبان کارگردان تئاتر در گفتگویی با ایلنا در پاسخ به اینکه با توجه به چهره‌های فرهنگی و هنری حامی ابراهیم رئیسی پیش‌بینی‌اش از وزارت ارشاد او و اتفاقاتی که برای فرهنگ و هنر رخ می‌دهد چیست؟! با بیان اینکه «اولا امیدوارم هرگز این اتفاق نیفتد» گفته بود: «چون اگر این اتفاق بیفتد حداقل در رشته خود من یعنی تئاتر و کار تئاتر واقعی آن را باید کلا تعطیل کنیم. ما برمی‌گردیم به زمانی که به تئاتر به عنوان «مطربی» نگاه می‌کردند؛ به نظر من فاتحه‌اش خوانده است آن موقع است که باید بگوییم سر گور خالی داریم گریه می‌کنیم. و دیگر هیچ فایده ای ندارد. چون ما اهل هنر اهل جنگ نیستیم و و قتی ما را نخواهند می‌گوییم خداحافظ و می‌رویم».

ایشان امیدوار بودند که ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب نشود تا کسی به چشم مطربی به تئاتر نگاه نکند اما متاسفیم که این اتفاق نیفتاد اما به تئاتر به چشم مطربی نگاه شد!

هادی مرزبان با اولین نمایشش پس از پیروزی جناب آقای روحانی در انتخابات، همه ما را متحیر کرد. در اوج ناباوری دریافتیم که گویا اساسا تئاتر از منظر ایشان همان مطربی است!

آقای مرزبان شما گفتید ما اهل هنر اهل جنگ نیستیم. خودتان را با اهل هنر جمع نبندید. یادمان نمی‌رود که شما و هنرمندی‌های!!! امروز شما مدیون هنرمندی واقعی رزمندگانی است که هشت سال برای دفاع از میهنشان مقابل گلوله‌های دشمن سینه سپر کردند.

شما اهل جنگ نیستید. درست است. گویا بیشتر اهل بزم هستید تا رزم! شما را چه به جنگ! برای ما جنگ ارزش است و هنرمندان ما شهید هستند. اهل هنر اهل حقیقت‌اند. اهل آگاهی‌بخشی. اهل فرهنگ‌سازی. شما به مطربی خود بپردازید و هنر را بگذارید به عهده اهلش. هنر را بگذارید بر عهده آنهایی که جنگیدن بلدند... 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.