کرسی‌های تلاوت قرآن در 550 تا 600 مسجد تهران برگزار می‌شود/ مساجد هسته اصلی مقاومت هستند

حجت‌الاسلام کرمی مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 شهريور, 1396 - 01:30
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به لزوم توسعه برنامه‌های قرآنی در مساجد از افزایش کرسی‌های تلاوت خبر داد و گفت: سعی داریم امسال کرسی‌های تلاوت را در 600 مسجد استان تهران برگزار کنیم.

به گزارش حلقه وصل، نهضت قرآنی مساجد در چند سال اخیر به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد اجرا شده است.

در این طرح در کنار تلاوت، به حفظ و تفسیر قرآن کریم نیز توجه شده است که در وهله نخست کرسی‌های تلاوت در مساجد برگزار شد.

سال 1392 به همت متولیان مساجد و همکاری مسئولان، کرسی‌های تلاوت در 313 مساجد استان تهران برگزار شد که نام و نشانی مساجد برگزار کننده این کرسی‌های تلاوت نیز به اطلاع‌ عموم رسید.

به گفته متولیان اجرای این طرح، هدف اصلی از برگزاری کرسی‌های تلاوت ایجاد شور و نشاط و همچنین ترغیب جوانان به انجام فعالیت‌های قرآنی خودجوش و داوطلبانه در مساجد است.

پس از رایزنی‌های صورت گرفته توسط مسئولان، قرار شد این کرسی‌های تلاوت افزایش یابد به طوری که در مساجد محوری تعداد این کرسی‌های تلاوت بیشتر شود و اساتید مختلفی نیز در این برنامه حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام سعید کرمی معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری کرسی‌های تلاوت در 550 تا 600 مسجد تهران خبر داد و گفت: هم‌اکنون کرسی‌های تلاوت در 400 مسجد محوری برگزار می‌شود؛ ما دوست داریم تمامی مساجد برنامه‌های قرآنی به ویژه کرسی‌های تلاوت را برگزار کنند اما به دلیل برخی موضوعات امکان برگزاری این محافل در تمامی مساجد استان تهران وجود ندارد.

وی به لزوم جذب جوانان به مساجد اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی و مبارزه با جنگ نرم، باید نسل جدید را با مساجد مأنوس سازیم چرا که مساجد هسته اصلی مقاومت هستند.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه سعی داریم حداقل در هفته یک بار کرسی‌های تلاوت در مساجد برگزار شود، افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده بتوانیم در این ایام که مصادف با روز جهانی مساجد است، تعداد کرسی‌های تلاوت را در سال جاری ارتقا دهیم و جوانان بیشتری را به شرکت در برنامه‌های مساجد تشویق کنیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.