جدیدترین شماره ماهنامه «همشهری داستان» از حال و هوای سفر به شیراز می‌گوید

شماره 80؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 31 مرداد, 1396 - 20:30
شماره‌‌ شهریور‌ماه مجله‌ داستان همشهری ویژه‌ شیراز منتشر شد.

به گزارش حلقه وصل، شماره‌‌ شهریور‌ماه مجله‌ داستان همشهری ویژه‌ شیراز منتشر شد.

در ادامه‌ پرونده‌های موضوعی ماهنامه‌ داستان، شماره‌ی شهریورماه این مجله با موضوع شیراز فراهم آمده است. روایت‌ها و داستان‌های ایرانی این شماره همه به قلم نویسندگان و هنرمندان اهل شیراز یا آن‌ها که برهه‌‌ای از زندگی‌شان را در شیراز گذرانده‌اند به نگارش درآمده‌اند.

در بخش «درباره زندگی» امین فقیری، محمد کشاورز، طاهره ایبد، احمد اکبرپور، ابراهیم امینی و... هرکدام شیراز را با نگاه خودشان روایت کرده‌اند. از مطالب خواندنی این بخش روایت یوکو فوجیموتو نویسنده‌ی ژاپنی است که با نثر شیرین خود به زبان فارسی از روزهای تحصیل در دانشگاه شیراز می‌گوید.

در بخش «داستان» نیز ابوتراب خسروی، مهدی جعفری و غلامحسین دهقان از جمله نویسندگانی هستند که این شهر را زمینه‌ روایت داستان‌هایشان قرار داده‌اند. روایت‌های داستانی این شماره نیز با چهار مطلب و تصویر از چهار دوره‌ تاریخی (بعد از اسلام تا دوران معاصر) نگاهی درگذر و اجمالی به شیراز جنت‌طراز دارد.

مطالب بخش روایت‌های مستند هم از حال و هوای سفر به شیراز می‌گویند؛ از دیدنی‌ها و حرفه‌ها و گفت‌وگوهای مردم. «رشک بهشت» تجربه‌های سفر به شیراز و «آب ادلکن‌زده» ‌‌‌‌خاطرات یک تولیدکننده‌ی عرقیجات و آبلیمو از جمله مطالب خواندنی این بخش هستند.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کامبیز درم‌بخش، اصغر عبداللهی، اختر اعتمادی، فرهاد حسن‌زاده، غلامرضا طریقی، الکساندر همن، ترور نوآ، حنیف قریشی، یودورا ولتی، ایان مک‌یوون، ویکتور ارافیف و... از دیگر مطالب این شماره است. هشتادمین شماره‌ی ماهنامه‌ی داستان همشهری در 262 صفحه با قیمت 7000 تومان از ابتدای شهریورماه در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.