اولین محفل از سلسله برنامه‌های کنگره بین‌المللی شعر اشراق در استان گلستان برگزار می‌شود

شرافت خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 31 مرداد, 1396 - 15:15
دبیر چهارمین کنگره «شعر اشراق» با اشاره به موضوع نشست ادبی استان گلستان گفت: وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا موضوع این نشست ادبی از کنگره است که شعرای اهل سنت نیز در آن به شعرخوانی می‌پردازند.

به گزارش حلقه وصل، سیدمحمدجواد شرافت از برگزاری اولین محفل از سلسله برنامه‌های کنگره بین المللی شعر اشراق در استان گلستان خبر داد و اظهار داشت: این محفل در راستای هدف این دوره از کنگره که گستردگی زمانی و مکانی و زبانی است، برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین کنگره شعر اشراق افزود: موضوع نشست ادبی استان گلستان وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا است که در شهر گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این محفل علاوه بر شاعران حوزوی چون حجت الاسلام زکریا اخلاقی از یزد، جواد محمدزمانی از تهران، رضا خورشیدی‌فر از قم و محمد میرزایی از رودسر، جمعی از شاعران اهل سنت نیز به شعرخوانی خواهند پرداخت.

دبیر کنگره شعر اشراق افزود: عبدالرحیم نیازی ساعی، آخوند حیدرنژاد، عاشور رئوفی، جبارقلی مارمایی، رحمان توماج، مشهر قزل از جمله شاعران اهل سنت هستند که شعرخوانی می‌کنند.

شرافت خاطرنشان کرد: در برگزاری این نشست علاوه بر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، معاونت فرهنگی مجمع تقریب مذاهب اسلامی و بنیاد مختومقلی فراغی مشارکت دارند.

وی با اشاره به زمان و مکان این محفل عنوان کرد: شنبه 4 شهریورماه ساعت 16 در مسجد طلابی واقع در خیابان طالقانی غربی شهر گنبد کاووس برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین کنگره بین المللی شعر اشراق افزود: در این مراسم از خانواده‌های محترم شهدای حادثه منا نیز دعوت به عمل آمده است و تجلیل از خانواده آن عزیزان نیز از برنامه‌های این محفل است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.