آیت‌الله صدیقی: غدیر اصل و پشتوانه انقلاب است/ در جنگ فرهنگی هنر حرف اول را می‌زند

در نشست هماهنگی بازسازی واقعه غدیر خم مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 30 مرداد, 1396 - 21:30
نشست هماهنگی بازسازی واقعه غدیر خم با حضور مسئولین سازمان بسیج و بنیاد بین‌المللی غدیر خم برگزار شد.

به گزارش حلقه وصل، نشست هماهنگی بازسازی واقعه غدیر خم با حضور سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفان و رییس ستاد بازسازی واقعه غدیر, حسین ظریف منش مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر, سردار یعقوب سلیمانی دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر, حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران در محل بنیاد غدیر برگزار شد.

در این جلسه سردار فضلی در سخنانی با اشاره به بازسازی این واقعه در کشور گفت: از سال 89 بازسازی این واقعه مهم و تاریخی در چند نقطه آغاز شد و به حمدالله امروز پس از فراز و نشیب های زیاد و سختی های پیش رو در بیش از 123 نقطه از کشور این بازسازی به صورت همزمان در روز عید غدیر انجام می شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: تا کنون واقعه عظیم و مهم غدیر به شکل سنتی گرامی و بزرگ داشته می شد ولی با اجرای این نمایش در سراسر کشور گامی بلند و تاثیر بسزایی در بیان این واقعه انجام شده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه اولین بار 800 هنرور این واقعه را اجرا کردند, گفت: اکنون این تعداد بیش از 700 هزار هنرور  این واقعه را در سراسر کشور اجرا می‌کند. همچنین بیش از 1 میلیون و 800 هزار نفر از این نمایش ها در سراسر کشور بازدید کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران در سخنانی جریان غدیر را جریان ایمان و کفر و عدالت و طلم و زیبایی و زشتی خواند و گفت: غدیر مبارزه با حکومت‌های ظالمانه, مقابله با کجی ها و پلشتی ها است و لذا پیامبر اکرم(ص) در این جریان می فرماید صلحم با هر کسی که با تو در صلح است .

امام جمعه تهران  با بیان اینکه غدیر سبک زندگی توحیدی است و تجسم تمام خوبی‌ها در زندگی بشر ایت و مقابله با همه بدی ها در تاریخ زندگی انسان‌ها است, گفت: غدیر اصل و پشتوانه انقلاب است و اگر غدیر زنده شد انقلاب زنده می شود و اگر غدیر کم رنگ شود انقلاب کمرنگ می شود.در سال گذشته نیز این مراسم در نجف اشرف و دمشق با استقبال خوبی اجرا شد. 

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: به لطف خدا برای مقابله با دشمن صاحب موشک هستیم و دشمن نیز می‌داند که نمی‌تواند به ما ضربه بزند. جنگ فرهنگی قطعا از اهمیت بیشتری برخوردار است و پیروزی در آن مهم تر است . در جنگ فرهنگی هنر حرف اول را می زند و این کار به مراتب ارزش بالایی دارد.

وی گفت: حکومت غدیر ارائه مدل می‌کند و باید به این موضوع شاخ و برگ داده شود و باید در قالب برنامه های جدید و نوآوری شود و ادامه داده شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.