بررسی حرکت علمی و جهادی عرصه موشکی در مستند «بر فراز قله‌ها»

از شبکه افق ببینید:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 30 مرداد, 1396 - 16:30
مستند «بر فراز قله ها»، روایتی از دستاوردهای دانشمندان دفاعی کشورمان در زمینه ساخت جنگنده بمب افکن های ایرانی در دوران بعد از انقلاب، دوشنبه 30 مرداد از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش حلقه وصل، تحقیقات صنعتی گسترده و خودکفایی علمی و صنعتی در بسیاری از حوزه‌ها به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران شروع شد، حرکتی جهادی که قله‌های افتخار را به تصرف دانشمندان کشورمان درآورد و نام ملت ایران را بر فراز علم و دانش به درخشش درآورد.

مستند «بر فراز قله ها» کاری از خانه مستند انقلاب اسلامی درباره این حرکت علمی در بُعد نظامی و دفاعی است.

در این مستند شاهد بیان پیشرفت‌های موشکی و نظامی ایرانی در عرصه‌های گوناگون خواهیم بود؛ در راستا گوشه هایی از دومین مانور فدائیان ولایت که در سال ۱۳۸۵ در تبریز برگزار شد به نمایش در می‌آید جایی که جنگنده بمب افکن‌های نیروی هوایی ارتش توانستند اهداف خود را در زمین و هوا سرنگون کنند.

در این بین هواپیمایی مشاهده شد شبیه F۵، اما متفاوت با آن که تاکنون دیده نشده بود؛ صائقه نام جنگنده‌ای بود که متخصصان داخلی توانسته اند آن را با اتکا به دانش بومی تولید کنند.

«بر فراز قله ها» را می‌توانید دوشنبه ۳۰ مرداد ساعت ۱۸: ۳۰ از شبکه افق ببینید؛ تکرار آن هم ساعت ۹: ۰۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.