انتشار فراخوان سومین سوگواره سراسری نوحه‌های عاشورایی در قزوین

با موضوع بانوان نقش‌آفرین در حماسه کربلا؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 31 مرداد, 1396 - 08:45
سومین سوگواره سراسری نوحه‌های عاشورایی از سوی مجمع شاعران اهل بیت(ع) با همکاری مؤسسه فرهنگی «بی پلاک» با موضوع بانوان نقش‌آفرین در حماسه کربلا برگزار و 19 مهرماه آخرین مهلت ارسال آثار اعلام شده است.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، فراخوان سومین سوگواره سراسری نوحه‌های عاشورایی «جامه‌دران» با موضوع بانوان نقش‌آفرین در حماسه کربلا از سوی مجمع شعرای آئینی کمیت در قزوین منتشر شد.

این سوگواره که به همت مجمع شاعران اهل بیت(ع) و موسسه بی پلاک برگزار می‌شود، در چهار قالب زمزمه، زمینه، نوحه، واحد و شور درنظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند تا بیست محرم برابر با نوزدهم مهرماه آثار خود را از طریق پیام‌رسان تلگرام به شماره 09902969602 ارسال کنند.

به نفرات برگزیده 2 سکه تمام بهار آزادی و لوح تقدیر و تندیس جامه‌دران و به نفراتی که به عنوان نفرات شایسته تقدیر انتخاب می‌شوند، یک سکه تمام بهار آزادی و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

همچنین آثار منتخب در کتاب نوحه‌های برتر عاشورایی ثبت خواهد شد و صاحبان آثار برگزیده در حرم مطهر رضوی نوحه‌خوانی خواهند کرد.

برای شرکت در بخش جنبی سوگواره، صاحبان اثر می‌بایست متن اشعاری را که در اوزان عروضی و با زبان محاوره‌ای سروده‌اند، از طریق پیام‌رسان تلگرام به دبیرخانه ارسال کنند و هر فرد تنها با یک اثر می‌تواند در بخش ویژه سوگواره شرکت کند.

علاوه بر برگزیدگان و نفرات تقدیری، حدود 50 نفر از شرکت کنندگان برای حضور در دومین همایش تخصصی نوحه دعوت خواهند شد.

زمان و مکان اختتامیه و همچنین زمان‌بندی برگزاری همایش متعاقباً اعلام خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.