باتوجه به منویات رهبر انقلاب هر روز، روز صدا و سیماست+تصاویر

مروری بر بازدید رهبر انقلاب از صدا و سیما در سال 75؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 9 مرداد, 1396 - 15:15
نهم مرداد ماه روزی است که بیشتر کارمندان و مدیران صداوسیما آن را به خاطر دارند و با یک مراسم درون سازمانی بزرگداشت آن را برگزار می‌کنند.

سرویس مبشر صبح: نهم مرداد ماه روزی است که بیشتر کارمندان و مدیران صداوسیما آن را به خاطر دارند و با یک مراسم درون سازمانی بزرگداشت آن را برگزار می‌کنند.

در نهم مرداد ماه سال ۱۳۷۵ رهبر انقلاب از بخش‌های مختلف سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، استودیوهای ضبط و پخش و دیگر قسمت‌های این سازمان بازدید و با کارکنان، عوامل و برنامه سازان گفتگو کردند.

این بازدید باعث شد تا این روز در این سازمان روز صدا و سیما نام بگیرد اما شاید این سوال پیش بیاید که آیا این روز بهانه‌ای خواهد بود که بتوان بعضی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها را دوباره مرور کرد و اهداف و افق پیش رو را به نوعی بررسی کرد؟

داوود نعمتی انارکی مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی که در سال ۷۵ مدیر ارتباطات مردمی سازمان صدا و سیما بوده است با مرور بازدید رهبر انقلاب از این سازمان بیان کرد: خاطرم هست در سال ۷۵ بازدید ایشان حدود ۱۴ ساعت طول کشید و ایشان از بخش‌های مختلفی بازدید کردند. در آن زمان نمایشگاهی با عنوان «صدا و سیما در یک نگاه» بر پا شده بود و ضمن بازدید ایشان از غرفه های این نمایشگاه مسئولان این غرفه‌ها توضیحاتی ارایه می کردند.

وی ادامه داد: خاطرم هست که ایشان در نهم مرداد ۷۵ به صدا و سیما آمدند و همزمان با بازدید ایشان مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های فنی صدا و سیما مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی یادآور شد: با گذشت سالها از آن تاریخ این روز همچنان برای کارکنان صدا و سیما از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیاری از مدیرانی که در آن زمان در جریان آن بازدید حضور داشتند از آن با عنوان خاطره‌ای دلنشین یاد می کنند.

وی درباره روز صدا و سیما و آنچه که می تواند در این روز مورد توجه قرار بگیرد، عنوان کرد: سخنانی که رهبر انقلاب در آن روز با کارکنان صدا و سیما داشتند آنقدر دارای اهمیت است که می تواند به نوعی نقشه راه و نشان‌دهنده مسیری باشد که سازمان باید در ادامه فعالیت هایش آن را طی کند. چنین مناسبت هایی فرصتی است تا رویدادها و جریان های کشور مرور شود و مسیر و اهدافی که پیش بینی شده است مورد بررسی قرار بگیرد.

نعمتی با بیان اینکه افق پیش روی سازمان همیشه براساس منویات رهبری بوده است، تصریح کرد: رسانه ملی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود به این منویات توجه می کند که فقط منحصر به روز نهم مرداد سال ۷۵ نیست بلکه صحبت های ایشان درباره صدا و سیما در مناسبت ها و دیدارهای مختلفی که با مردم و مسئولان داشته اند مورد توجه ما بوده است و ما تلاش می کنیم این نقشه را در برنامه ریزی ها به عنوان راهنمای مسیر خود قرار دهیم.

علی اکبر خدابخش مدیر روابط عمومی رادیو نیز در گفتگویی با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در سال ۷۵ گزارشگر رادیو بوده است، توضیح داد: در آن زمان در رادیو دو شبکه داشتیم و رادیو به تازگی به محل جام جم انتقال پبدا کرده بود و من هم گزارشگر رادیو بودم و خاطرم هست همه در این روز شور و حال خاصی داشتند.

وی گرامیداشت روز صدا و سیما را مراسمی داخلی عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بازدید رهبر انقلاب از سازمان صدا و سیما در نهم مرداد ماه سال ۷۵ حدود ۱۴ ساعت طول کشید و ایشان توصیه ها و نکات مهمی را در آن روز با کارکنان و مدیران این سازمان مطرح کردند، از این تاریخ با عنوان روز صدا و سیما یاد شد.

خدابخش اضافه کرد: با این حال اگر بخواهیم سخنان و منویات رهبر انقلاب را مورد توجه قرار دهیم هر روز، روز صدا و سیماست، حتی روزهایی که مناسبت های ملی ما هستند و صدا و سیما در بیان آنها نقش داشته است؛ مثل روزی که خبر آزادی خرمشهر اعلام شد.

مدیرکل روابط عمومی صدا درباره اینکه چه اقداماتی در رسانه ملی به بهانه این روز انجام می شود، گفت: می توان به بهانه بازدیدی که رهبر انقلاب در روز نهم مرداد از صدا و سیما داشته اند به نوعی بازنگری و بازاندیشی دست زد تا ببینیم چقدر به مسیر مورد نظر ایشان نزدیک شده ایم که البته این افق پیش‌رو را صدا و سیما بررسی می کند و شاید در این روز بتوان نوعی یادآوری‌ای بر این افق داشت.

مقام معظم رهبری در جریان آن بازدید از استودیوهای مختلف صدا و سیما از جمله استودیوهای برنامه کودک، موسیقی، صدا گذاری، زیر نویسی، بخش زبانهای خارجی، رادیو برون مرزی و نیز استودیوی پخش خبر دیدن کردند.

در این بازدید دکتر لاریجانی رئیس وقت سازمان صدا و سیما، رهبر معظم انقلاب اسلامی را همراهی می کرد و طی آن مسؤولان و مدیران واحدها و استودیوهای مورد بازدید از روند فعالیتهای جاری در هر بخش گزارشی را به استحضار معظم له رساندند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان دیدار یک روزه خود از بخش های مختلف سازمان صدا و سیما، در اجتماع مدیران و مجموعه دست اندرکاران این سازمان حضور یافتند و در مورد بهبود هر چه بیشتر برنامه‌ها و کیفیت کارهای تولیدی آن رهنمودهایی را ارائه فرمودند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.