دوئل انقلابیون و روشنفکرها در حوزه اندیشه روی دکه مطبوعات!

‏«عصر اندیشه»‏ بر می‌گردد؛‏
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 تير, 1396 - 15:15
اواخر سال گذشته و پس از انتشار ۱۳ شماره جذاب و پر مخاطب، نشریه «عصر اندیشه» به دلیل مشکلات مالی از انتشار بازماند. خبر خوشی که این روزها به گوش میرسد بازگشت این رسانه به دکه‌های مطبوعاتی است تا دوباره دوئل جذاب جریان انقلابی و شبه روشنفکر را شاهد باشیم.

سرویس حاشیه نگاری: در میان مجلات و نشریات متنوع و پر زرق و برق شبه روشنفکری و غرب‌گرا مانند مهرنامه، مجله فرهنگ و علوم انسانی «عصر اندیشه» که از سال ۱۳۹۳ وارد فضای مطبوعاتی کشور شد تقریبا جزو معدود مجلاتی بود که به صورت جدی در مقابل مجلات دگراندیش ایستاد. یک نشریه فکریِ آزاد و مستقل با هویت اسلامی- انقلابی. 

«عصر اندیشه» مجله‌ای بود که به خاطر ارائه یک الگوی بدیع و استفاده از یک تیم حرفه‌ای چه در سطح محتوایی در دو بخش داخلی و خارجی و چه در سطح فرم و طراحی، در زمان کوتاهی توانست مورد اقبال گسترده اقشار فرهیخته و بویژه جوانان و دانشگاهیان قرارگیرد و جایگاه مناسبی را در فضای مطبوعاتی کشور به خود اختصاص دهد. 

اعتقاد «عصر اندیشه» بر این استوار بود که گفتمان و تفکر انقلاب اسلامی می‌تواند در قامت الهام‌بخش جریان مقاومت ضد استکباری در سطوح منطقه‌ای و جهانی و هماورد و چالشگر اندیشه غربی نقش‌آفرین باشد. بنابراین بازنمایی صحیح تاریخ و تجربه انباشته‌شده انقلاب در عرصه‌های مختلف از فلسفه و سیاست گرفته تا هنر و ادبیات همواره در زمره اولویت‌های نشریه بود. 

اما اواخر سال گذشته و پس از انتشار ۱۳ شماره جذاب و پر مخاطب ناگهان این نشریه جبهه فرهنگی انقلاب به دلیل مشکلات مالی از انتشار بازماند. خبر خوشی که این روزها به گوش میرسد بازگشت این رسانه به دکه‌های مطبوعاتی است تا دوباره دوئل جذاب جریان انقلابی و شبه روشنفکر را شاهد باشیم. 

در همین راستا محمد مهدی دانی، مدیرمسئول این مجله از انتشار دوباره «عصر اندیشه» با تیم جدید طی روزهای آینده خبر داده است: با تلاش‌های صورت گرفته جهت رفع مشکلات، زمینه انتشار دوباره این مجله فراهم شده است و «عصر اندیشه» طی روزهای آینده روانه کیوسک‌های مطبوعاتی خواهد شد.

دانی همچنین ضمن اعلام تغییر سردبیر و تیم تحریریه «عصر اندیشه» در دوره جدید، از زحمات تیم قبل برای شکوفایی و بالندگی عصراندیشه تقدیر کرد و گفت: دکتر روح‌الامین سعیدی از این پس مسئولیت سردبیری مجله را برعهده خواهد داشت.

به گفته وی، سردبیر جدید «عصر اندیشه» دکترای روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران دارد و مدرس دانشگاه و پژوهشگر مسائل سیاسی و بین‌المللی و دارای آثار پژوهشی و تحقیقی فراوانی در حوزه‌های مختلف علوم انسانی است و از ابتدای آغاز به کار نشریه در شورای مشاوران مجله عضویت داشته است.

مدیرمسئول عصر اندیشه در خصوص تداوم یا تغییر خط‌مشی گذشته «عصر اندیشه» در دوره جدید انتشارش هم گفت: طبیعتاً این تغییر تا حدودی اجتناب‌ناپذیر است زیرا به هر حال با عوض شدن تیم تحریریه، فکر و نگاه جدیدی حاکم شده است اما با توجه به آشنایی سردبیر جدید با فضای قبلی «عصر اندیشه» تلاش شده تا حتی‌الامکان همان سبک و سیاقی که مخاطب با آن انس گرفته است، حفظ شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.