همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) همایش «علمداران» در اردبیل برگزار می‌شود

در راستای تکریم از خادمین معرفتی انقلاب حسینی؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 تير, 1396 - 11:30
مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل گفت: نخستین همایش «علمداران» در راستای طرح تکریم خادمین معرفتی انقلاب حسینی(ع) پنجشنبه 29 تیرماه در اردبیل برگزار می‌شود.

علی حسن‌زاده مسئول قرارگاه حضرت فاطمه الزهرا(س) اردبیل به حلقه وصل گفت: نخستین همایش «علمداران» که طرح تکریم خادمین معرفتی انقلاب حسینی ست در اردبیل برگزار می شود.

حسن زاده اظهار داشت: در واقع اهل بیت(ع) و مخصوصا امام حسین (ع) و منسوبین ایشان نقش ویژه‌ای را در سیستم تربیتی مردم آذری زبان به ویژه مردم منطقه اردبیل داشته و دارند که بر همین اساس قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س)استان اردبیل برای احیای منابر و ارتقای آموزه‌های معرفتی در ماه محرم؛ به اجرای چندین برنامه هم راستا پرداخت.

مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل ادامه داد: شناسایی هیئت امنا و مساجدی که ظرفیت استقرار و سخنرانی روحانی قبل از مراسم عزاداری را دارند و هماهنگی با این هیئت امناها در حدود 120 مسجد، شناسایی و برگزاری جلسات مختلف با روحانیون و درخواست از این افرادبرای حضور در منابر محرم به تعداد 100 نفر و برگزاری سخنرانی روحانیون قبل از عزاداری در 120 مسجد از جمله این برنامه‌ها بوده است.

حسن‌زاده بیان کرد:‌ مهمترین موضوعات مطرح شده در این سخنرانی‌ها شامل ولایت اهل بیت، سبک زندگی شهدا، موضوعاتی در رابطه با خانواده، موضوعات حماسی و بصیرتی،انقلاب اسلامی،سبک زندگی اسلامی، نقش محرم در مبارزه با خرافات ومبارزه با استکبار بوده است.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات معرفتی با برخی از شاعران و مداحان در راستای ارتقای سطح معرفتی اشعار قرائت‌شده و تبیین مباحث روز به این افراد برای استمرار کربلاو نکته عظیم«کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا» از دیگر برنامه‌ها بوده که منجر به تولید اشعاری حماسی و بصیرتی با مضامین مدافعان حرم،دفاع از حریم ولایت، دفاع از مظلوم در هر کجای جهان و غیره شد که نمونه آن در طشت‌گذاری بزرگ مسجد اعظم و طشت‌گذاری عظیم مسجد جامع اردبیل قرائت شد.

مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل با اشاره به شناسایی و برگزاری جلسات با قاریان برتر و مفسران استان برای حضور و اجرای برنامه در مراسمات عزاداری و قبل از سخنرانی روحانیون به تعداد 130 نفر اظهار کرد: تلاش و جدیت بر این است تا این برنامه‌ها در اردبیل توسعه و گسترش یابد.

حسن‌زاده با بیان اینکه در راستای تکریم خادمان معرفتی انقلاب حسینی نخستین همایش علمداران با سخنرانی امام جمعه اردبیل ساعت 10 صبح روز 29 تیرماه در سالن ولایت اردبیل برگزار می‌شود، گفت: این همایش با همکاری و مشارکت قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س)، سپاه حضرت عباس(ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، هیئت رزمندگان اسلام، حوزه‌های علمیه، شهرداری، دارالقرآن کریم، حوزه هنری، اوقاف و امور خیریه، کانون‌های مساجد و تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش با حضور 300 نفر از مداحان، سخنرانان، شعرا، قاریان، هیئت امنا و خادمین موکب های پیاده روی اربعین برگزار می شود تا طبق فرموده مقام معظم رهبری تلاش کنیم تلفیق عمیق و همیشگی عقل و عاطفه در مراسمات عزاداری امام حسین(ع) مورد توجه قرار گیرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.